ابراز امیدواری روسیه به از بین رفتن روحیه روس ستیزی در شورای اروپا

پرسش: وزیر امور خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد تا با از بین رفتن روحیه روس ستیزی در جناح اقلیت در شورای اروپا، اختلافات مسکو با این شورا برطرف شود و نمایندگان روسیه نیز از حق برابر در آن برخوردار شوند.

 سرگئی لاوروف امروز دوشنبه در دیدار با سران سازمان های مردم نهاد در مناطق روسیه با بیان این مطلب افزود: امیدواریم بحران در شورای اروپا از جمله مشارکت برابر همه اعضای آن برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد که همکاری روسیه و شورای اروپا به طور سنتی برای گفت وگوی فعالتر با جامعه مدنی هدف گیری شده است.

گفتنی است روسیه از سال ۲۰۱۴ به دنبال تحریم هیات این کشور در مجمع پارلمانی شورای اروپا در نشست های این مجمع شرکت نمی کند.

 

** غرب چشم خود را بر روی ناآرامی ها در گرجستان بسته است

وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کشورهای غربی نسبت به اغتشاشات و نا آرامی ها و اقدامات غیرقانونی ملی گرایان افراطی و عوامل ضدروسی در گرجستان چشم پوشی می کنند.

به اعتقاد وی، گرجستان نمونه ای از مهندسی ژئوپلیتیکی (برنامه های سازمان یافته ژئوپلیتیکی) غرب شده است و تجربه ناگوار کشور همسایه ما اوکراین، نیز عواقب پیروی کورکورانه از توصیه ها و پیشنهادهای از خارج را نشان می دهد.

لاوروف گفت به این ترتیب ما نقش آمریکا و متحدان نزدیک این کشور در عرصه جهانی را هشیارانه ارزیابی می کنیم و با این حال از هیچکس خود را جدا نمی کنیم و منزوی نمی شویم.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.