خط و نشان دوباره آمریکا برای ایران

یکی از مقامات وزارت خزانه داری آمریکا که خواست نامش فاش نشود گفت: FATF آماده اقدامات متقابل بیشتری علیه ایران در صورت عدم تکمیل تعهدات تا مهلت زمانی مقرر است.

پرسش: فاکس بیزینس نوشت:وزیر خزانه‌داری آمریکا در واکنش به تصمیم کارگروه ویژه اقدام مالی در رابطه با تمدید تعلیق اقدامات متقابل علیه ایران ضمن متهم کردن ایران به پولشویی تهدید کرد که در صورت عدم تطابق با راهنمای جهانی مقابله با پولشویی، نظام مالی ایران به زودی با اقدامات تنبیهی بیشتری مواجه خواهد شد.

 کارگروه ویژه اقدام مالی در پایان نشست هفتگی خود در پاریس فرانسه تصمیم گرفت که تعلیق اقدامات متقابل علیه ایران را برای یک دوره سه ماهه دیگر تمدید کند و به ایران برای تکمیل تعهداتش تا ماه اکتبر زمان داد. FATF با وجود اذعان به آغاز نظامنقدینگی شفاف‌تر در ایران از نوامبر ۲۰۱۷ و اجرای قوانین مبارزه با پولشویی از ژانویه ۲۰۱۹، نسبت به عدم اجرای تعهدات باقی مانده (لوایح پالرمو و CFT) ابراز نارضایتی کرده و از ایران خواسته است که هر چه زودتر آنها را اجرایی کند.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا که یکی از مهمانان این اجلاس بود، به ایران هشدار داد که تأخیر مجدد در تطابق با استانداردهای FATF توسط ایران باعث حسابرسی‌های بین‌المللی بیشتر از نهادهای مالی ایران و اقدامات متقابل بیشتر علیه این کشور خواهد شد.

وی مدعی شد که FATF در صورت ناتوانی ایران در مقابله با پولشویی سیستماتیک و تأمین مالی تروریسم آماده افزایش راستی آزمایی بیشتر بر فعالیت مؤسسات مالی ایرانی است و در صورتی که پیشرفت بیشتری حاصل نشود، اقدامات متقابل علیه ایران از سر گرفته خواهد شد.

یکی از مقامات وزارت خزانه داری آمریکا که خواست نامش فاش نشود گفت: FATF آماده اقدامات متقابل بیشتری علیه ایران در صورت عدم تکمیل تعهدات تا مهلت زمانی مقرر است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.