بستنی روسی با طعم اتحاد برای رئیس جمهوری چین

پرسش: رییس جمهوری روسیه در حالی در حاشیه نشست تعامل و اعتمادسازی در آسیا «سیکا» در تاجیکستان برای همتای چینی خود جشن تولد گرفت که این دو کشور به سبب فشارها و رفتارهای دولت آمریکا بیشتر از گذشته به سمت اتحاد حرکت می کنند.

ولادیمیر پوتین روز شنبه پیش از شروع کنفرانس به محل اقامت شیء جین پینگ رفت تا سالروز شصت و شش سالگی رهبر چین را تبریک بگوید.

دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در باره این اقدام پوتین گفت: رئیس جمهور تولد پینگ را به او تبریک گفت ضمن اینکه مقداری بستنی و یک کیک به همتای چینی خود داد.

رسانه‌های روسیه پیشتر اعلام کرده بودند که شیء جین پینگ بارها از بستنی‌های روسیه تمجید کرده و گفته است که بهترین خامه های جهان در روسیه تولید می‌شود.

رئیس جمهوری روسیه در حاشیه اجلاس سیکا در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسی زبان «میر» که در کشورهای همسود پخش می‌شود، با بیان اینکه روابط روسیه و آمریکا در وضع بدی قرار دارد، اظهار کرد: در سالهای اخیر دولت آمریکا دهها تصمیم در ارتباط با تحریم‌ها گرفته است با این وجود روسیه در درگیری آمریکا و چین دخالت نمی کند.

وی دو هفته پیش در شهر سن پترزبورگ و در حالی که میزبان پینگ بود در واکنش به پرسش مجری برنامه از وی در خصوص رویکرد روسیه در خصوص جنگ تجاری آمریکا وچین گفت: ضرب المثلی در چین داریم که می گوید وقتی دو ببر در حال جنگ در دره هستند میمون باهوش به تماشا می نشیند تا ببیند نتیجه چه خواهد بود.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.