انگلیس در اطاعت از آمریکا ایران را عامل حادثه نفتکش ها معرفی کرد

جرمی هانت در بیانیه‌ای تاکید کرد: «نتیجه ارزیابی‌های خود ما آن است که مسئولیت این حملات، قریبِ به یقین، برعهده بخشی از دستگاه نظامی ایران است».

پرسش:وزیر خارجه انگلیس در اطاعات از آمریکا و به طور شتابزده تاکید کرد که سپاه پاسداران عامل حملات به دو نفتکش در دریای عمان است و از نظر این کشور «هیچ عامل دولتی دیگری را نمی‌توان مسئول دانست».

جرمی هانت در بیانیه‌ای تاکید کرد: «نتیجه ارزیابی‌های خود ما آن است که مسئولیت این حملات، قریبِ به یقین، برعهده بخشی از دستگاه نظامی ایران است».

براساس این بیانیه، این حملات بر مبنای الگوی رفتاری «بی‌ثبات کننده ایران رخ داده » که «خطری جدی برای منطقه ایجاد می کند».

هانت این سخنان را بر اساس آنچه ادعا کرده که ارزیابی مستقل انگلیس از این حادثه است، اعلام کرده است. موضوعی که صبح جمعه وعده انجام آن را داده و در عین حال گفته بود که آمریکا «نزدیک‌ترین متحد ماست» و «دلیلی ندارد که ارزیابی آنها را باور نکنیم».

نیروی دریایی آمریکا پنج‌شنبه شب ویدئویی را منتشر کرد که ظاهرا نشان می‌دهد در ساعت ۴:۱۰ بعدازظهر پنج‌شنبه به وقت محلی، یک قایق گشتی سپاه پاسداران به کشتی آسیب‌دیده «کوکو‌کا کاریجس» نزدیک شده و یک «مین عمل‌نکرده را از بدنه این نفتکش‌ جدا کرد».

با این حال هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان گفته است که این ویدئو برای اثبات نقش داشتن جمهوری اسلامی در حمله به دو نفتکش در دریای عمان کافی نیست.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.