قانون 14 روزه / لغو عوارض صادراتی خرما پس از 14 روز برقراری

عوارض وضع شده بر صادرات خرما پس از گذشت ۱۴ روز، با پیگیری های میز ملی خرما از سوی ستاد تنظیم بازار لغو شد.

پرسش: قاسم محمد زاده روز چهارشنبه دبیر میز ملی خرما گفت: یک میلیون تن خرما در کشور تولید می شود که از این میزان بیش از ۱۷۰ هزار تن سهم استان بوشهر است.

وی در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: میزان ارز آوری خرمای کشور ۵۰۰ میلیون دلار است که از این میزان ۵۰ میلیون دلار آن مربوط به بوشهر است.

محمدزاده یادآور شد: از استان بوشهر سالانه ۳۰ هزار تن خرما از انواع کبکاب و زاهدی به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود.

وی ادامه داد: روسیه، هندوستان، مالزی، کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیای میانه عمده مقاصد صادراتی خرمای استان بوشهر محسوب می شوند.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر یادآور شد: در استان بوشهر ۴۰ درصد خرمای تولیدی مازاد است که این میزان باید صادرات شود که لغو عوارض صادراتی اقدامی ارزشمند در این زمینه محسوب می شود.

محمدزاده افزود: میزبانی میز ملی خرما نیز با استان بوشهر است که این مهم یک ظرفیت ارزشمند برای پیگیری مسائل و مشکلات این حوزه محسوب می شود.

وی اظهار داشت: میزبانی این میز باعث شده تا هر گونه برنامه ریزی خرد و کلان در ارتباط با محصول خرما در استان بوشهر انجام گیرد.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: امسال در استان های خرماخیز بوشهر، هرمزگان و فارس و همچنین مشهد، تبریز و تهران نمایشگاه خرما برپا می شود که این مهم گامی مهم در معرفی و افزایش سهم این محصول در سبد غذایی خانوارها است.

محمدزاده افزود: فعالان اقتصادی استان بوشهر و فعالان حوزه خرما شهریور ماه امسال در نمایشگاه مواد غذایی روسیه حضور پیدا می کنند.

وی عنوان کرد: در این زمینه علاوه بر روسیه پذیرش و اعزام هیات تجاری نیز پیش بینی شده که بزودی اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت می گیرد.

 

###
مطالب مرتبط

رییس سابق اتاق بازرگانی خبر داد: 

سردرگمی صادرکنندگان برای تنظیم اظهارنامه مالیاتی  تشویق قانونگریزان و تنبیه قانونمداران
رییس سابق اتاق بازرگانی خبر داد:

سردرگمی صادرکنندگان برای تنظیم اظهارنامه مالیاتی / تشویق قانونگریزان و تنبیه قانونمداران

رییس سابق اتاق بازرگانی با انتقاد از سردرگمی صادر کنندگان برای تنظیم اظهارنامه مالیاتی گفت: صادرکنندگان قانونمدار تنبیه و صادرکنندگان قانونگریز تشویق می شوند.

|

نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.