اجازه استفاده محدود از موبایل و ماهواره بعد از هشت سال حصر موسوی و رهنورد

پایان دادن به حصر خانگی این دو تن و مهدی کروبی از جمله وعده‌های حسن روحانی، رئیس جمهور و اصلاح‌طلبان در چند انتخابات اخیر بوده، اما آنها همچنان در حبس خانگی هستند.

پرسش: بنابراخبار غیر رسمی؛ به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را منتشر می‌کند خبر داده است که هشت سال بعد از حصر خانگی این دو نفر محدودیت‌های شدید ارتباطی آنها اندکی کاهش یافته است.

بنا بر این گزارش به خانم رهنورد گفته شده که در صورت تمایل می‌تواند از تلفن همراه استفاده کند. همچنین ماموران امنیتی به این زوج گفته‌اند که آمادگی دارند با نصب ماهواره امکان دسترسی محدود به کانال‌های تلویزیونی را به آنها بدهند.

موسوی و خانم رهنورد از بهمن سال ۱۳۸۹ و در پی اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ حصر شدند و محدودیت‌های شدیدی علیه آنها اعمال شد؛ از جمله تماس و دیدار آنها با اعضای خانواده که همچنان به صورت محدود امکان‌پذیر است.د

این دو نفر و همین طور مهدی کروبی، که او هم از سال ۸۹ در حصر است، هنوز با اتهامی رسمی از سوی دادگاه روبرو نیستند و محاکمه نشده‌اند.

از آن زمان محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق و رهبر جریان اصلاح‌طلب هم با محدودیت‌هایی روبرو است.

یک سایت نزدیک به مهندس موسوی نوشته است که پیشنهاد تازه رفع محدودیت‌ها از سوی "ماموران کوچه اختر" مطرح شده است. خانه موسوی و خانم رهنورد که در آن حصر هستند، در کوچه اختر  واقع شده است.

چند ماه پیش هم نزدیکان آقای موسوی از اجازه محدود برای رفت‌ و آمد کنترل شده او و خانم رهنورد به منزل بستگان نزدیکشان خبر دادند.

پایان دادن به حصر خانگی این دو تن و مهدی کروبی از جمله وعده‌های حسن روحانی، رئیس جمهور و اصلاح‌طلبان در چند انتخابات اخیر بوده، اما آنها همچنان در حبس خانگی هستند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.