رئیس سازمان پدافند غیر عامل: در صورت وقوع جنگ، شبکه‌های اجتماعی بسته می‌شوند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل روز یکشنبه همچنین خواستار استفاده از تجربه جنگ تحمیلی درباره «اداره مردم در شرایط بحران» شد و گفت که این اقدام «می‌تواند جریان هدایت افکار عمومی در شبکه‌های اجتماعی را از دست آمریکا خارج» کند.

پرسش:رئیس سازمان پدافند غیر عامل با اشاره به الگوی «اداره مردم در شرایط بحران» در دوره جنگ  تحمیلی گفت که در صورت وقوع جنگ با آمریکا، «شبکه‌های اجتماعی بسته خواهند شد».

غلامرضا جلالی روز یکشنبه پنجم خرداد در یک سخنرانی گفت که آمریکا با استفاده از شبکه‌های اجتماعی «عملیات‌های رسانه‌ای و روانی را بر روی مردم انجام» می‌دهد.

به گفته وی، نبود شبکه‌های اجتماعی «بومی» و اقتصاد «غیر قابل تحریم» باعث شده که آمریکا «با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و شرطی کردن اقتصاد کشور» در مقابل ایران «آرایش جنگی» بگیرد.

این فرمانده نظامی افزوده که به دلیل «دو مولفه قدرت» آمریکا یعنی تاثیرگذاری در شبکه‌های اجتماعی و همچنین تاثیر بر اقتصاد ایران، «احتمال جنگ کم است».

آقای جلالی تاکید کرده است: «لذا اگر احیانا جنگی رخ دهد شبکه‌های اجتماعی در حالت امنیتی بسته خواهند شد و فشارهای اقتصادی اثرگذاری خود را از دست می‌دهد».

وی پیش از این نیز گفته بود که «کنترل شبکه‌های اجتماعی در زمان بحران یکی از ضرورت‌هایی‌ست که باید مورد توجه قرار گیرد».

سال‌هاست که در ایران طرحی برای جدا کردن اینترنت مورد استفاده کاربران داخلی از شبکه جهانی وب در دستور کار قرار دارد و بخش‌هایی از این طرح نیز با عنوان «شبکه ملی اطلاعات» رونمایی شده است.

در همین زمینه، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز ۲۹ اردیبهشت از برگزاری ۱۴۲ آزمایش با هدف «راستی‌آزمایی استقلال» شبکه ملی اطلاعات در صورت قطع اینترنت خبر داده بود.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل روز یکشنبه همچنین خواستار استفاده از تجربه جنگ تحمیلی درباره «اداره مردم در شرایط بحران» شد و گفت که این اقدام «می‌تواند جریان هدایت افکار عمومی در شبکه‌های اجتماعی را از دست آمریکا خارج» کند.

جلالی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به ایجاد شورای هماهنگی گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی توسط آمریکا، افزود: «ما نیز در مقابل این اقدام آمریکایی‌ها راهکاری داریم و آن استفاده از ظرفیت جمعیت‌های هوادار نظام جمهوری اسلامی در سوریه، لبنان، عراق، فلسطین، یمن و بسیاری از کشورهای دیگر است».

جلالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «اگر این اراده در کشور به وجود بیاید که دلار آمریکایی توسط مردم در خیابان‌ها مثل ترکیه به آتش کشیده شود و تمرکز برای بالا بردن ارزش پول ملی کشور ایجاد شود می‌تواند یک حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن باشد».

خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های این کشور علیه تهران باعث کم‌ارزش شدن پول ملی شد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.