افشاگری یک روزنامه نگار؛
رسوایی جدید، بعد از بخت آزمایی؛ استخراج بیت کوین کاسبی جدید صداوسیما!

حالا باید دید در حالی که هنوز حواشی فعالیت ستاره مربع‌ها و برنامه‌های تلویزیونی آغشته به قمار گریبان مسئولان صداوسیما را رها نکرده، پشت این رسوایی جدید در صداوسیما چه کسی است؟ و آیا پای یک ژنخوب در میان است.

پرسش:یاشارسلطانی روزنامه نگار در کانال تلگرام خود به گفته خود دست به افشاگری زده و اعلام کرده است که استودیوی برنامه های حالا خورشید و خاله شادونه توسط سازمان صداوسیما به فعالیت بیت کوین تغییر کاربری داده است.

وی نوشت در حالیکه فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال در کشور ما "غیرقانونی" است و مراجع تقلید برای آن حرمت شرعی قائل شده‌اند، استودیوی برنامه حالاخورشید و خاله‌شادونه در سازمان صداوسیما تبدیل به فضایی برای انجام این فعالیت غیرقانونی شده است.

به نوشته وی گفتنی است هزینه برق فعالیتهای ارز مجازی به ارقامی نجومی و غیرقابل تصور است و بسیار تاسف آور است برق رایگانی که قرار بود در اختیار یک ارگان فرهنگی قرار بگیرد، حالا تبدیل به ابزاری برای کسب درآمدهای غیرقانونی و نامشروع شده است.

سلطانی سپس سئوال کرد حالا باید دید در حالی که هنوز حواشی فعالیت ستاره مربع‌ها و برنامه‌های تلویزیونی آغشته به قمار گریبان مسئولان صداوسیما را رها نکرده، پشت این رسوایی جدید در صداوسیما چه کسی است؟

و آیا پای یک ژن خوب در میان است؟

وی توضیح داد: این مزرعه در مجموعه تکتا احداث شده است که سالن های فیلمبرداری مجموعه‌هایی چون حالا خورشید و خاله شادونه در آنجا قرار دارد.

 

با اینکه برخی ادعا دارند که در بیشتر کشور های جهان بیت کوین قانونی هست و افراد عادی هم حتی می تونند این کار را انجام دهند(استفاده از برق) اما برخی در مقابل می گویند مشکل در ایران قیمت یارانه ای برق هست که سودآوری این کار را بالا می برد اما به هزینه ای که بخشی از آن در واقع از جیب دولت است. این تقصیر استخراج کننده هم نیست تقصیر خود دولت است که نه قانون گذاری مناسبی داشته و نه قیمت گذاری صحیحی روی مصرف برق. 

صاحب نظران موافق آن می گویند در کشوری که در بدترین تحریم های ارزی قرار دارد و باید به نحوی این تحریم ها رو دور بزند ارزهای مجازی مثل بیت کوین یک راه نجات هست. شانسی که آوردیم مزیت نسبی ما هم در همین حوزه بسیار بالاست و انرژی ارزان داریم. ولی افسوس که یاد نگرفتیم از مزیت هایمان استفاده کنیم.

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.