ترزا می، نخست وزیر انگلیس بالاخره، استعفا کرد

دولت بریتانیا روز پنج‌شنبه، دوم خرداد، در پی اعتراض شدید طرفداران تندروی برگزیت، رای‌گیری پارلمان در مورد آن‌ را که قرار بود هفته اول ماه ژوئن انجام شود به تعویق انداخت. 

پرسش: ترزا می، نخست وزیر انگلیس، روز جمعه سرانجام به گمانه‌زنی‌ها درباره زمان کناره‌گیری‌اش پایان داد و استعفای خود را اعلام کرد.

خانم می روز جمعه در برابر مقر دولت این کشور خبر داد که روز هفتم ماه ژوئن، دو هفته دیگر، از مقام خود رسما کناره‌گیری خواهد کرد.

نخست وزیر بریتانیا این تصمیم را پس از ماه‌ها مقاومت در برابر فشار منتقدان خود گرفته است.

با استعفای او که کناره‌گیری از رهبری حزب مقدمه آن است، حزب محافظه‌کار بریتانیا باید رهبری جدید انتخاب کند که در صورت کسب رای از مجلس مقام نخست وزیری را به دست خواهد آورد.

منتقدان خانم می، به‌ویژه در اردوگاه طرفداران خروج از اتحادیه اروپا، معتقدند که او در اجرای وعده‌هایش برای اجرای برگزیت یا همان خروج بریتانیا از اروپا ناکام بود.

از سه سال ریاست بر دولت، خانم می یک سال اخیر را مدام با هم‌حزبی‌ها و اعضای حزب مخالف و سران اتحادیه اروپا کلنجار رفت تا بلکه بتواند برگزیت را به سرانجام برساند.

دولت بریتانیا روز پنج‌شنبه، دوم خرداد، در پی اعتراض شدید طرفداران تندروی برگزیت، رای‌گیری پارلمان در مورد آن‌ را که قرار بود هفته اول ماه ژوئن انجام شود به تعویق انداخت

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.