حکیم: بغداد برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا تلاش کند

پرسش: 'سیدعمار حکیم' رهبر جریان حکمت ملی عراق بار دیگر خواستار ایفای نقش میانجی از سوی کشورش در بحران زایی اخیر آمریکا علیه ایران و کاهش تنش در منطقه شد.

سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی در دیدار 'محمد الحلبوسی' رئیس پارلمان عراق با وی، برای چندمین بار اهمیت نقش وساطت عراق در حل بحران جاری در منطقه را یادآور شد.

وی گفت: عراق باید نقش وساطت برای حل بحران و کاهش شدت آن را از همه کانال های رسمی بویژه دولت و پارلمان و نیروهای سیاسی دنبال کند.

حکیم افزود: بغداد همچنین باید با استفاده از روابط خوب خود با دو طرف، نسبت به ایفای چنین نقشی اقدام کند.

در این دیدار دو طرف علاوه بر مسائل منطقه، درخصوص آخرین تحولات عراق و طرح های قانونی در دستور کار پارلمان بحث و گفت و گو کردند.

حکیم دوشنبه شب نیز در سخنانی با اشاره به این که عراق بیش و پیش از دیگران از هر گونه بحران در منطقه آسیب خواهد دید، بر ضرورت تلاش دولت و پارلمان این کشور برای کاهش تنش ها تاکید کرده بود.

'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق نیز عصر دیروز سه شنبه در جریان کنفرانس خبری هفتگی خود که بغداد بزودی دو هیات به آمریکا و ایران برای پایان دادن به تنش ها میان دو طرف اعزام خواهد کرد.

وی درعین حال تصریح کرد که این به منزله میانجیگری به معنای خاص آن نیست بلکه در مرحله تبادل پیام ها برای کاهش سطح بحران و عبور از آن است.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.