انتقال 8.5میلیون تن کالا به آسیای میانه با تکمیل کریدور یزد-چابهار

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور گفت: کریدور یزد - چابهار یکی از کریدورهای اصلی کشور است که در صورت تکمیل ظرفیت انتقال 8.5 میلیون تن کالا به آسیای میانه دارد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا کدخدازاده روز دوشنبه در جریان بازدید «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی از پروژه باند دوم محور بیرجند - قاین افزود: مطالبات پیمانکاران و کارگران این جاده مواصلاتی 50 میلیارد تومان است که سبب شده پروژه به کندی پیش برود.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور گفت: کریدور جنوب - شمال شرق از سمت زاهدان - بیرجند - مشهد یک هزار و 576 کیلومتر است و در حال حاضر یک هزار و 48 کیلومتر عملیات دو بانده سازی این کریدور در دست اجرا است و مابقی به بهره برداری رسیده است.

کدخدازاده افزود: همچنین 425 کیلومتر از این محور در خراسان جنوبی قرار دارد که تاکنون از این میزان باند دوم 191 کیلومتر افتتاح شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه دو بانده سازی جاده بیرجند - قاین با احتساب مطالبات پیمانکاران 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور یادآور شد: جاده بیرجند - قاین 100 کیلومتر است که پیمان سپاری شده و تاکنون 48 کیلومتر از باند دوم آن به بهره برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 52 کیلومتر از این محور در دست اجرا است که برای ادامه نیاز به تخصیص اعتبار دارد.

کدخدازاده افزود: محور بیرجند - قاین بخشی از کریدور 1570 کیلومتر شرق (محور مشهد - چابهار) است.

وی بیان کرد: عملیات دوبانده سازی این پروژه از سال 89 آغاز شد و سه پیمانکار با مجموع 120 میلیارد تومان قرارداد در 51 کیلومتر باقی مانده با پیشرفت 40 درصد مشغول فعالیت هستند.

وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز (دوشنبه) برای افتتاح و کلنگ زنی 20 طرح با اعتبار 670 میلیارد تومان وارد خراسان جنوبی شد.

محمد اسلامی در این سفر یک روزه در بیرجند مرکز استان است و معاونان وی به شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و درمیان سفر کردند.
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.