مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی یک نوع فریب است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا گفت: مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی یک نوع فریب و برای تحمیل یکجانبه خواست های آمریکاست.

مصطفی اعلایی روز یکشنبه در گفت وگو با تلویزیون VTV ونزوئلا افزود: مشکل آمریکا با جمهوری اسلامی به دلیل مخالفت ایران با سیاست های تجاوزگرانه وژئوپلیتیکی این کشور در منطقه و مقابله با تعریف و تنظیم روندهای جاری در حوزه منافع آمریکا است.

اعلایی اظهار داشت: آمریکا از اول وقوع انقلاب اسلامی با سیاست های بی ثبات کننده نظیر تحریک به ایجاد جنگ، تحریم های اقتصادی و ایجاد گروه های تروریستی به خصومت با ایران پرداخت.

وی خاطر نشان کرد: مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی یک نوع فریب و برای تحمیل یکجانبه خواست های آمریکاست لذا مذاکره با این کشور از نظر ایران امکان پذیر نیست.

سفیر ایران در ونزوئلا تاکید کرد: آمریکا به خاطر اقتدار ترکیبی و وسیع ایران و قدرت بالای پاسخگویی به حملات، مصمم به جنگ با ایران نیست و ایران هم به هیچ وجه خواهان جنگ نیست.

اعلایی تصریح کرد: توقف برخی تعهدات برجامی از سوی ایران پس از یک سال شکیبایی برابر پیمان شکنی آمریکا و انفعال اروپا براساس بندهای ٢٦ و ٣٦ برجام حق ایران است.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو ادامه داد: روز قدس روز جهانی مقابله آزادیخواهان با اشغال و تجاوز رژیم صهیونیستی است و مردم کاراکاس در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند.
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.