بطحایی: تغییر زمان کنکور در اختیار آموزش و پرورش نیست

وزیر آموزش و پرورش گفت: سهمیه بندی مناطق سیل زده و تغییر زمان کنکور در اختیار آموزش و پرورش نیست ولی این وزارتخانه پیگیر موضوعات است، این موضوعات در اختیار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

به گزارش خانه ملت، «سیدمحمد بطحایی» در نشست امروز- یکشنبه- فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس که با حضور معاونین وی برگزار شد، اظهار داشت: ما خواهان نشست‌های بیشتر، همکاری و مشورت بیشتر با نمایندگان مجلس هستیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: اداره آموزش و پرورش سخت است و نیازمند همکاری و حمایت همه ارکان نظام است.

بطحایی بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی کشور، طبیعتا آستانه تحمل معلمان نیز کاهش می‌یابد، سعی کردیم شرایط را بهتر کنیم ولی با توجه به شرایط فعلی، انعکاس مثبت آن دیده نشد.

وی یادآور شد: اینجانب مدافع خانواده بزرگ فرهنگیان و بازنشستگان فرهنگی هستم. ما نباید طوری حرکت کنیم که فضای آموزش و پرورش متشنج کنیم.

 

**تغییر زمان کنکور در اختیار آموزش و پرورش نیست

وزیر آموزش و پرورش در مجلس افزود: سهمیه بندی مناطق سیل زده و تغییر زمان کنکور در اختیار آموزش و پرورش نیست ولی وزارتخانه پیگیر این موضوعات است، این موضوعات در اختیار وزارت علوم است.

بطحایی ادامه داد: پاداش پایان خدمت همکاران تا 97 تسویه شده و از 97 تاکنون هم در حال پرداخت است.

 

**با متخلفین اتفاقاتی که اخیرا در مدارس رخ داده برخورد می‌کنیم

بطحایی گفت: در مورد اتفاقات اخیری که در مدارس رخ داده و تبلیغات هدایت شده و برنامه‌ریزی شده‌ای روی آن صورت گرفت را دقیقا بررسی و پیگیری می‌کنیم و حتما با متخلفین برخورد خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: در این زمینه بحث ما تربیتی است و از نگاه تربیتی آن را دنبال می کنیم و به همین جهت معاون پرورشی وزارتخانه را مسئول پیگیری موضوع کردیم.

 

**ارتباط مناسبی بین آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه برقرار است

بطحایی با بیان اینکه پرونده بنیاد آرشام هم در دادگاه است، بیان کرد: ارتباط آموزش و پرورش با حوزه های علمیه در حال حاضر به خوبی حفظ و تقویت شده است، همچنان تاکید می‌کنم که نیازمند حمایت و همکاری همه نمایندگان با مجلس هستیم.

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس نیز در این نشست اظهار داشت: در ابتدای این نشست اعضای فراکسیون مباحث خود را مطرح کردند، تاکید بر اجرای سند تحول آموزش و پرورش، رسیدگی به شرایط معیشتی فرهنگیان و ارتقاء سطح دریافتی آن‌ها، ساماندهی به بیمه فرهنگیان و رسیدگی به علت عدم ارائه خدمات و تحقیر فرهنگیان و اصلاح حقوق دانشجو، معلمان تربیت معلم (دانشگاه فرهنگیان) از جمله موارد مطرح شده از سوی نمایندگان بود.

 

*وزارت آموزش و پرورش بر عدم اجرای سند 2030 باید نظارت کامل داشته باشد

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: توجه و بازسازی جدی به اقتصاد آموزش و پرورش و حفظ اموال و املاک و آموزش و پرورش، توجه به برخوردها و روابط بین کارکنان و ادارات با جامعه فرهنگیان مبتنی بر اخلاق و شئون از دیگر مسائل مورد توجه نمایندگان در نشست با بطحایی بود.

نقوی حسینی بیان کرد: نظارت کامل بر عدم اجرای سند 2030 و عدم کفایت اراده مدیران در این زمینه نیز دغدغه نمایندگان بود و تاکید داشتند که در حال حاضر 2030 به طور نقطه‌ای اجرا می شود.

 

**تعیین تکلیف کنکور و حذف آن برای همیشه

وی تصریح کرد: نمایندگان تاکید داشتند که مشکل اقتصاد آموزش و پرورش در داخل این وزارتخانه است و اگر آموزش و پرورش به خوبی از اموال و داشته‌های خود استفاده کند می‌تواند به خوبی شرایط اقتصادی خود را اداره کند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: تعیین تکلیف کنکور و حذف آن برای همیشه و روشن شدن آینده تعلیم و تربیت، تبدیل وضعیت معلمان پیمانی، خرید خدمت، حق التدریس ها، نهضت سوادآموزی ها، پیش دبستانی ها و توجه جدی به انتصاب‌های مدیریتی مبتنی بر تعهد، تخصص و جلوگیری از حزب گرایی و گروه گرایی نیز از سوی نمایندگان مطرح شد.

 

**به حقوق همه معلمان 400 هزار تومان اضافه شود

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: توجه به اردوگاه‌ها، درمانگاه‌ها، تعاونی‌های مسکن و مصرف و خدمات به فرهنگیان و ضرورت اجرای دقیق مصوبه مجلس در ارتباط با حقوق فرهنگیان از دیگر مسائل مطرح شد و نمایندگان تاکید داشتند که باید احکام فعلی اصلاح شود.

نقوی حسینی تاکید کرد: باید به حقوق همه معلمان 400 هزار تومان اضافه شود و 10 درصد افزایش هم باید به همه براساس درصد حقوق آن‌ها پرداخت شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان بر ضرورت توجه بیشتر دولت به آموزش و پرورش تاکید داشتند و معتقد بودند که براین اساس کسانی که حقوق کمتری می‌گیرند باید از افزایش بیشتری برخوردار شوند.
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.