احداث خانه های سیل زدگان توسط بنیاد مسکن

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تخصیص مبلغ ٥ هزار میلیارد تومان وام ارزان و بلاعوض برای ساخت مسکن در مناطق سیل زده کشور خبر داد.

علیرضا تابش روز یکشنبه بعد از امضای تفاهمنامه با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره) به منظور تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده گفت: آورده بسیاری از مردم در این مناطق برای تکمیل واحدهای آسیب دیده کافی نبود و با وام های اعتباری و بلاعوض قادر به ساخت خانه های خود نبودند.

وی اضافه کرد: بالغ بر ٢ هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان وام احداثی و به همین میزان وام بلاعوض به مردم این مناطق تعلق می گیرد.

تابش افزود: برای٣١ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی وام احداثی؛ برای٣٩ هزار واحد مسکونی وام تعمیری و برای ٤٢ هزار واحد مسکونی وام معیشتی اختصاص می یابد.

رئیس بنیاد مسکن پیرامون جزئیات ارقام وام ها گفت: سقف وام بلاعوض احداث واحدهای مسکونی در شهرها 12 میلیون تومان و در روستا 10 میلیون تومان تعیین شده است، همچنین سقف وام بلاعوض ساختمان های تعمیری در شهر و روستا پنج میلیون تومان در نظر گرفته شده که این رقم برای وام بلاعوض معیشتی پنج میلیون تومان است.

تابش اضافه کرد: سقف وام احداثی برای روستاها 40 میلیون تومان و در شهرها نیز 50 میلیون تومان مصوب شده، همچنین وام تعمیری در شهرها 15 میلیون تومان و وام معیشتی نیز همین رقم است.

خبرنگار ایرنا افزوده است، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در این مراسم گفت: تاکنون حدود سه میلیون قلم جنس اعم از پتو و مواد خوراکی به مناطق سیل زده ارسال شده و ٣٠ هزار بسته لوازم خانگی نیز اکنون در مناطق سیل زده در حال واگذاری است.

وی گفت: علاوه بر این، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصمیم گرفت برای افرادی که خانه های خود را در سیل اخیر از دست داده اند و از سرمایه کافی برخوردار نیستند، مبالغی را اختصاص دهد.

مخبر اضافه کرد: بخش زیادی از مردم در این مناطق شغل خود را از دست داده اند و در گام بعد برای ایجاد ٣٤ هزار فرصت شغلی در حال برنامه ریزی هستیم که تاکنون٥٥٠ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی مشاغل مردم مناطق سیل زده تامین اعتبار شده است.
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.