افزایش حمایت از جو بایدن نسبت به سایر نامزدهای دمکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

برخی از کارشناسان معتقدند تنها دلیل محبوبیت جو بایدن شناخته شده بودن او نیست. چون در مواردی شناخت از یک نامزد می تواند به مخالفت با او بیانجامد.

پرسش:نتایج نظر سنجی ماهانه رویترز و ایپسوس نشان می دهد که میزان حمایت از نامزدی جو بایدن به نسبت اکثر نامزدهای دیگر حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ از زمان ورود او به این رقابت در اواخر آوریل حدود ۵ درصد افزایش یافته است.

براساس این نظرسنجی که روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت منتشر شد ۲۹ درصد از دمکرات‌ها و مستقل‌ها می گویند در رقابت‌های ایالتی که اوایل سال آینده شروع می شود به جو بایدن رای خواهند داد. میزان حمایت از آقای بایدن در نظرسنجی که اواخر آوریل و چند روز قبل از ورود او به رقابت‌ها انجام شد ۲۴ درصد بود.

میزان حمایت از آقای بایدن در میان تمام گروههای سنی به غیر از جوانان (۱۸ تا ۳۷ سال ) که برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت را ترجیح می دهند از سایر نامزدها بیشتر است.

رویترز می‌گوید، جو بایدن، ۷۶ ساله، با وجود تردیدها در مورد سن و سیاست‌های میانه رو او به نسبت سایر نامزدهای حزب دمکرات در موقعیت بهتری است.

او در عین حال در مورد لمس ناخواسته بدن زنان و نحوه برخوردش با آنیتا هیل، پروفسور رشته حقوق حدود سه دهه پیش مورد انتقاد قرار گرفته است.

این نظرسنجی در عین حال نشان می دهد ۲۹ درصد از زنانی که خود را مستقل و یا رای دهنده حزب دمکرات می دانند از آقای بایدن حمایت می کنند و به نسبت نظرسنجی ماه گذشته ۴ درصد افزایش یافته است.

در میان رای دهندگان دمکرات اکثریت افرادی که از سایر نامزدها حمایت می‌کنند گفته اند در صورت کناره‌گیری نامزد مورد نظر خود از جو بایدن حمایت خواهند کرد.

یکی از کارشناسان موسسه نظرسنجی ایپسوس گفت:«این نشان می دهد که درمیان حامیان نامزدهای دیگر مخالفت سرسختانه‌ای با جو بایدن وجود ندارد. در حال حاضر او موفق‌ترین نامزد دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری است.»

این نظرسنجی نشان می دهد که حدود ۱۳ درصد از دمکرات‌ها از نامزدی برنی سندرز حمایت می کنند و میزان حمایت از نامزدهای دیگر حداکثر در حد ۶ درصد است.

به نظر می رسد که هجده ماه قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اکثر آمریکایی‌ها نامزدی را برگزیده‌اند که بیش از سایرین شناخته شده است.

کمتر از ۲۰ درصد از رای دهندگان دمکرات گفتند که سایر نامزدها را می شناسند ولی حدود ۸۴ درصد گفتند که برنی سندرز و جو بایدن را می شناسند.

برخی از کارشناسان معتقدند تنها دلیل محبوبیت جو بایدن شناخته شده بودن او نیست. چون در مواردی شناخت از یک نامزد می تواند به مخالفت با او بیانجامد.

نظرسنجی مشترک رویترز و ایپسوس به شکل آنلاین و در روزهای ۲۰ تا ۲۴ اردیبهشت در سراسر آمریکا انجام شد. در آن بیش از هزار و ۱۳۰ رای دهنده دمکرات و مستقل شرکت کردند و ضریب خطای آن حدود ۳ درصد است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.