اعتراض روز دوشنبه دانشجویان دانشگاه تهران و حمله به آن

بنابر تصاویر و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، دانشجویان با در دست داشتن نوشته‌هایی در اعتراض به محدودیت‌های اخیر درباره پوشش، از جمله شعار می‌دادند: «پوشش انتخابی حق مسلم ماست»، «آزادی انتخاب حق مسلم ماست»و «دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد.»

پرسش:روز دوشنبه یک تجمع اعتراضی در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران برگزار شد که در آن دانشجویان به سردادن شعار پرداختند.

کاربرانی که ویدیوهای این تجمع را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند می‌گویند این حرکت در اعتراض به موضوع حجاب شکل گرفته بود.

در برخی از این ویدیوها گروهی دیگر نیز در مقابل دانشجویان معترض، تجمع کرده و شعارهایی علیه آنها سر داده‌اند که در پی آن درگیری‌هایی نیز گزارش شده‌است.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در محل بروز این تجمعات حاضر شده‌است.

پیشتر فراخوانی در فضای مجازی در زمینه آنچه محکوم کردن اجرای طرح‌های موسوم به عفاف و حجاب خوانده شده، منتشر شده بود.

بنابر گزارش‌ها، شماری از دانشجویان دانشگاه تهران روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت در اعتراض به برخوردهای اخیر حراست دانشگاه درباره نوع پوشش دانشجویان تجمع کردند اما شماری از «بسیجی‌ها» و «لباس شخصی‌ها» با حمله به این تجمع، مانع از ادامه آن شدند و شماری از دانشجویان نیز در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده هنرهای زیبا محبوس ماندند.

بنابر تصاویر و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، دانشجویان با در دست داشتن نوشته‌هایی در اعتراض به محدودیت‌های اخیر درباره پوشش، از جمله شعار می‌دادند: «پوشش انتخابی حق مسلم ماست» و «آزادی انتخاب حق مسلم ماست».

بنابر گزارش‌ها، لباس شخصی‌ها به این تجمع حمله کردند که در پی آن برخی از دانشجویان ناچار به سالن آمفی‌تئاتر دانشکده هنرهای زیبا پناه بردند.

خبرگزاری دانشجو، وابسته به بسیج دانشجویی، حمله‌کنندگان را «دانشجویان دانشگاه» تهران خوانده و گفتهکه آنها با شعارهایی از قبیل «الله اکبر» و «بی‌قانون حیا کن دانشگاه رو رها کن» به «تجمع غیرقانونی» پایان دادند.

بیرون از آمفی تئاتر دانشکده هنرهای زیبا همچنان وجود درگیری گزارش شده و بسیج دانشجویی با دانشجویان معترض درگیر شده است.

درهمین حال گزارش شده که بسیجی ها و لباس شخصی ها مانع از صحبت معاونت فرهنگی دانشگاه و پاسخگویی او به دانشجویان شده بودند

دانشجویان معترض به گشت ارشاد دانشگاهی به آمفی تئاتر دانشکده هنرهای زیبا رفتند تا رئیس و معاون دانشگاه به آنها پاسخ دهند.
 

بنابر تصاویر و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، دانشجویان با در دست داشتن نوشته‌هایی در اعتراض به محدودیت‌های اخیر درباره پوشش، از جمله شعار می‌دادند: «پوشش انتخابی حق مسلم ماست»، «آزادی انتخاب حق مسلم ماست»و «دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد.»

 

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.