حکم '۱۲ سال و ۹ ماه' زندان هنگامه شهیدی در دادگاه تجدید نظر تائید شد

ترک همدانی افزود: موکلم در دادگاه بدوی ۱۲ سال و ۹ ماه حبس بود و ۷ سال و نیم آن قابل اجرا بود، با رد تجدیدنظرخواهی موکلم و بنده در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران مستقر در دادگاه انقلاب، عینا تایید شد.

پرسش: شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر، با رد تجدید نظرخواهی، محکومیت هنگامه شهیدی به ۱۲ سال و ۹ حبس را عیناً تأیید کرد.

هنگامه شهیدی، روزنامه‌نگار، عضو حزب اعتماد ملی و از مشاوران سابق مهدی کروبی است.

مصطفی ترک همدانی، وکیل مدافع هنگامه شهیدی، گفت از مجموع ۱۲ سال و ۹ ماه حبس هنگامه شهیدی طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و نیم حبس قابل اجرا خواهد بود.

دادستانی تهران تیرماه سال گذشته از بازداشت هنگامه شهیدی عضو حزب اعتماد ملی و از مشاوران سابق مهدی کروبی، در جزیره کیش خبر داد.

هنگامه شهیدی سال ۹۵ نیز به اتهام «ارتباط با کانال خبری آمدنیوز» دستگیر و پس از ۶ ماه بازداشت موقت، با قرار وثیقه آزاد شده بود.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، پیش از این از صدور کیفرخواست پرونده هنگامه شهیدی با پنج عنوان اتهامی خبر داد.

بر اساس آنچه پیشتر مصطفی ترک همدانی، وکیل مدافع هنگامه شهیدی، گفته «افترا، نشر اکاذیب، توهین، فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی» عناوین اتهامی شهیدی است.

  1. مصطفی ترک همدانی، وکیل هنگامه شهیدی اعلام کرد که رای محکومیت موکلش در دادگاه تجدید نظر تائید شد.

    به گزارش ایسنا، ترک همدانی افزود: "موکلم در دادگاه بدوی ۱۲ سال و ۹ ماه حبس بود و ۷ سال و نیم آن قابل اجرا بود، با رد تجدیدنظرخواهی موکلم و بنده در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران مستقر در دادگاه انقلاب، عینا تایید شد."

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.