کمال خرازی: اروپا دو ماه فرصت دارد از مرگ برجام جلوگیری کند

کمال خرازی همچنین گفت که «مردم ایران نسبت به اروپا به دلیل اجرا نکردن تعهدات برجامی آنها و... تن دادن به تصمیم‌های فراملیتی آمریکا، به‌شدت بدبین هستند».

پرسش:کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، گفته است فرصت دوماهه فرصت خوبی برای اروپا است تا با تسریع اجرایی کردن اینس‌تکس «کندی اقدام گذشته خود را جبران و از مرگ برجام جلوگیری کند».

به نوشته وب‌سایت «شورای راهبردی آن‌لاین»، کمال خرازی، رئیس این شورا که به فرانسه سفر کرده، این اظهارات را در دیدار با ماریل دو سارنِز، رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان فرانسه، ایراد کرده است.

بنا بر همین گزارش، کمال خرازی همچنین گفت که «مردم ایران نسبت به اروپا به دلیل اجرا نکردن تعهدات برجامی آنها و... تن دادن به تصمیم‌های فراملیتی آمریکا، به‌شدت بدبین هستند».

به نوشته وب‌سایت «شورای راهبردی روابط خارجی ایران»، خانم دو سارنِز نیز در این دیدار با ابراز نگرانی از تصمیم اخیر تهران درباره تعلیق اجرای برخی تعهدات برجامی‌اش گفته است که خواستار شنیدن دیدگاه دقیق جمهوری اسلامی در این باره است.

هفته گذشته حسن روحانی، رئیس جمهوری، به پنج کشور عضو برجام اعلام کرد که به دلیل «عمل نکردن طرف مقابل به تعهداتش» در برجام، جمهوری اسلامی «برخی تعهدات» خود ذیل برجام را متوقف می‌کند.

با این حال اروپا ضمن تأکید بر پایبندی به حفظ برجام، هرگونه ضرب‌الاجلی را رد کرده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.