پیام استقبال گسترده مردم از فردوسی پور برای مسئولان صداوسیما

پرسش- صفی که روز گذشته در مجتمع کورورش شکل گرفت بیش از هر چیز حاوی پیامی مهم به مقامات صداوسیماست که در برج عاج نشسته اند و حتی به نظرسنجی‌های درون سازمان خود نیز توجهی ندارند. این پیام کوتاه و روشن است "مردم می خواهند فردوسی پور باز گردد".

 

جشن امضای آثار ترجمه ای عادل فردوسی‌پور به نفع سیل‌زدگان شب گذشته در مجتمع تجاری کورش برگزار و با استقبال کم نظیر طرفداران این مجری تلویزیونی همراه شد. به گونه‌ای که صف بسیار طولانی در مجتمع کوروش به راه افتاد و فضای مجتمع را به هم ریخت.

 

فردوسی پور در مجتمع کوروش از مردم خواست شعار سیاسی ندهند این جشن به همت کتابفروشی انتشارات چشمه برگزار شد. در این مراسم دو ساعته سه کتاب فوتبال علیه دشمن، هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن با ترجمه عادل فردوسی پور و امضای او به فروش رسید.


این مراسم تحت تاثیر حذف فردوسی پور و تعطیلی برنامه نود قرار گرفت و هواداران عادل در حمایت از او شعار سر دادند. آن‌ها در همین حال اقدام به سر دادن شعار علیه مدیر شبکه سه سیما کردند. فردوسی پور نیز در جمع هواداران حاضر شد و با یک بلند گوی دستی به ابراز احساسات مردم پاسخ داد.


مجری نود از همه مردم خواست که شعار ندهند. عادل که از حاضران تقاضا کرد نظم را رعایت کنند و شعار سیاسی ندهند چرا که کار را بدتر خواهد کرد.


جشن امضای عادل فردوسی پور در کتابفروشی چشمه مجتمع کوروش برای کمک به سیل زدگان برگزار شد و قرار است عواید حاصل از فروش کتاب‌های او به این کار اختصاص یابد، اما حواشی پیش آمده در این مراسم، بیش از اصل ماجرا اهمیت پیدا کرد.


اواخر سال گذشته صداوسیما اعلام کرد که عادل فردوسی پور از شبکه سوم سیما کنار گذاشته شده و برنامه نود نیز تعطیل شده است. این اقدام تلویزیون با انتقادات پر دامنه‌ای همراه بود، اما مدیران سازمان بر دیدگاه خود اصرار می‌ورزند. اختلافات فردوسی پور و علی فروغی رییس شبکه سوم سیما دلیل اصلی حذف عادل و نود بوده است. اختلافاتی که چندی ماه پیش رسانه‌ای شده بود. در نهایت قدرت علی فروغی بر محبوبیت فردوسی پور و برنامه نود چربید.


با این حال استقبال گسترده مردم از فردوسی پور نشان می‌هد که صداوسیما هنوز برای حذف او باید هزینه بپردازد. حذفی که به اعتقاد ناظران اقدامی غیر حرفه ای، ناشی از حب و بغض و بدون هیچ استدلال منطقی است.


در واقع صفی که روز گذشته در مجتمع کورورش شکل گرفت بیش از هر چیز حاوی پیامی مهم به مقامات صداوسیماست که در برج عاج نشسته اند و حتی به نظرسنجی‌های درون سازمان خود نیز توجهی ندارند. این پیام کوتاه و روشن است "مردم می خواهند فردوسی پور باز گردد".

منبع: فرارو

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.