روحانی در بازدید از لرستان: وزیر کشور مسئول بازسازی مناطق سیل‌زده است

رئیس جمهور در بازدید یک روزه از این مناطق گفته است که دولت اجاره مسکن موقت آسیب‌دیدگان را پرداخت خواهد کرد.

پرسش:حسن روحانی، رئیس جمهور  از مناطق سیل‌زده استان لرستان بازدید کرده و وعده داده که بازسازی پلدختر، معمولان و روستاهای سیل‌زده "زیباتر، مستحکم تر و بهتر" در اولویت دولت قرار خواهد داشت.

روحانی گفته است وزیر کشور مسئول بازسازی مناطق سیل‌زده است.

رئیس جمهور در بازدید یک روزه از این مناطق گفته است که دولت اجاره مسکن موقت آسیب‌دیدگان را پرداخت خواهد کرد.

روحانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان هم شرکت کرده و گفته شب سیل پلدختر در "۱۲ فروردین که با استاندار درباره پلدختر صحبت کردم گفت ارتباط ما قطع است خبری نداریم احساس خطر می‌کنیم خیلی نگران شدم بعد از تلفنش کمی قرآن خواندم و دعا کردم تا صبح چند بار بیدار شدم تا اینکه صبح گفتند تلفات جانی نداشته است و خبر خوشحال‌کننده بود".

سیل‌های یک ماه اخیر در کشور بیش از ٧٠ کشته بر جای گذاشته است و ده‌ها مسیر ارتباطی در مناطق مختلف همچنان مسدود است.

رئیس جمهور در بازدید کوتاهش از لرستان خاطره‌ای از دیدار از مناطق سیل‌زده مازندران تعریف کرده و گفته در یکی از روستاهای این استان مردی دست او را گرفته بود و نمی‌گذاشته برود.

روحانی گفته "پیرمرد روستایی که همه دامش را از دست داده بود، گفت نمی گذارم بروی، گفتم چرا، گفت خسارت های من را بده بعد برو. گفتم من آمدم، این استاندار این فرماندار داریم می گوییم که خسارت های شما را تامین می کنیم اما او می گفت تو اگر بروی دیگر خسارات ها را به من نمی دهند".

  • روحانی گفته "مردم مطمئن باشند که همه ما مسئولیم، در حد امکان‌مان و در حد توانمان حتما جبران می کنیم و خود مردم باید جبران کنند".

در جریان سیل اخیر به جز از دست رفتن خانمان کثیری از شهروندان، به دلیل جاری شدن سیلاب، خطر بیمارهای واگیردار افزایش یافته است.

هدایت‌الله خادمی، یکی از نمایندگان استان خوزستان، گفته ٣٠٠ هزار واحد مسکونی در این استان قابل سکونت نیست. به گفته او "خسارت سیل اگر از جنگ تحمیلی بیشتر نباشد برابر است زیرا تمامی دار و ندار و کشاورزی و دام‌های مردم که وسیله معیشتشان بود، از بین رفت".

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.