نمایش اس ۳۰۰ روسی در تهران؛ رژه سهند در خلیج فارس

به نقل از فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش خبر داده بود که «زیردریایی بومی کلاس متوسط فاتح و ناوشکن تمام ایرانی و پیشرفته سهند برای اولین بار به مناسبت روز ارتش در آب‌های نیلگون خلیج فارس رژه می‌روند».

پرسش: دو سامانه پدافند هوایی «تلاش، ساخت ایران» و اس ۳۰۰ روسیه روز پنج‌شنبه در مراسم رژه مشترک یگان‌های ارتش در جوار مرقد مطهر امام خمینی(ره) به نمایش درآمدند.

در این مراسم رژه که به مناسبت روز ارتش برگزار شد حسن روحانی، رئیس جمهور، نیز شرکت داشت.

آن طور که ایرنا گفته است، قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا متعلق به ارتش در این مراسم نظامی، همچنین سامانه‌ها و موشک‌های صیاد ۲ و سه، سامانه تاکتیکی مرصاد، سامانه اس ۲۰۰ و سامانه راداری «پسیو آفتاباز» را نمایش داد.

سامانه سراج، رادار اسکای‌گارد، توپ حائل، رادار معراج چهار، سامانه فرمانده و کنترل واکنش سریع، سامانه صادق سه، سامانه مجید، رادار آرش و رادار کاوش از دیگر تجهیزات این قرارگاه بود که روز پنج‌شنبه به نمایش درآمد.

 

ناوشکن سهند

ناوشکن سهند

 

ایرنا پیشتر به نقل از فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش خبر داده بود که «زیردریایی بومی کلاس متوسط فاتح و ناوشکن تمام ایرانی و پیشرفته سهند برای اولین بار به مناسبت روز ارتش در آب‌های نیلگون خلیج فارس رژه می‌روند».

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.