حمله روزنامه کیهان به جمعیت امام علی(ع)

برخی مقام‌ها در روزهای اخیر به این موضوع پرداخته‌اند که تحریم‌های آمریکا علیه ایران مانع از رسیدن کمک‌های نقدی از خارج شده است. البته آنها رسیدن محموله‌های کمک بشردوستانه از چندین کشور دیگر را تایید کرده‌اند.

پرسش:روزنامه تندروی کیهان با حمله به گروه خیریه "جمعیت امام علی(ع)" و شارمین میمندی‌نژاد، موسس آن، آنها را به فعالیت علیه جمهوری اسلامی و باورهای آن متهم کرده است.

کیهان در مطلب خود جمعیت امام علی (ع) را به "ترویج خرافات، سیاه‌نمایی علیه انقلاب" و همچنین توهین به امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب متهم کرده است.

مطلب کیهان پس از آن منتشر می‌شود که گروهی از خبرنگاران و کاربران "حزب‌اللهی" در شبکه‌های مجازی اتهام‌هایی به این جمعیت زده‌اند، تا جایی که برخی از آنها آن را با سازمان مجاهدین خلق مقایسه کرده‌اند.

جمعیت امام علی(ع) در پاسخ به این حملات گفته مسایلی چون "ترویج بهاییت، همجنسگرایی و وابستگی به خارج" برای انحراف افکار عمومی مطرح شده و این حملات "هزینه ای است که یک سازمان مردم نهاد برای حفظ استقلال باید بپردازد."

حملات به جمعیت امام علی(ع) بخشی از جدال‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی است که به دنبال سیل‌های مرگبار اخیر در فضای سیاسی کشور به راه افتاده است.

کیهان، در سرمقاله امروز خود خبر داده است که در کنار شبه‌نظامیان حشد شعبی، "رزمندگان" افغانستان و پاکستان هم به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند.

این روزنامه ابراز نگرانی کرده که داوطلبان جمعیت امام علی(ع) "در قالب گروه‌های امدادی" از "طبقات مستضعف... یارگیری" می‌کنند.

روزنامه کیهان از دفتر نشر آثار امام خمینی(ره)، که زیر نظر حجت الاسلام حسن خمینی اداره می‌شود، انتقاد کرده که چرا سایت جماران، زیر نظر این موسسه، جوابیه جمعیت امام علی(ع) را منتشر کرده است.

این روزنامه پیشتر هم به جمعیت امام علی0ع) و شارمین میمندی‌نژاد، موسس آن، حمله کرده بود.

جمعیت امام علی(ع) در جوابیه‌اش به حملات اخیر گفته فعالیت‌هایش شفاف است و حسابرسان مستقل آن را بررسی می‌کنند. این سازمان افزوده که "مردم مناطق آسیب دیده از سیل، بهترین قاضیان در عملکرد نهادهای مختلف در درازمدت خواهند بود."

سیل غافلگیرکننده ایران انتقادهای زیادی را از ناآمادگی دستگاه‌ها به دنبال داشته و ویدئوهای متعددی منتشرشده که مردم مناطق سیل‌زده به تندی از مقام‌های حاضر در محل انتقاد می‌کنند.

دو روز پیش رئیس پلیس سایبری در استان خوزستان گفت که ۲۴ نفر به اتهام پخش شایعه درباره سیل و "تشویش اذهان عمومی" به دستگاه قضایی معرفی شد‌ه‌اند.

چند سایت خبری نیز در گزارشی گفتند "سه وهابی" در مناطق سیل زده فعالیت می‌کرده‌اند که دستگیر شده‌اند. این خبر تکذیب شد.

برخی مقام‌ها در روزهای اخیر به این موضوع پرداخته‌اند که تحریم‌های آمریکا علیه ایران مانع از رسیدن کمک‌های نقدی از خارج شده است. البته آنها رسیدن محموله‌های کمک بشردوستانه از چندین کشور دیگر را تایید کرده‌اند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.