نحوه برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی مناطق سیل زده اعلام شد

تغییر در نحوه برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی 98-97 در مناطق سیل زده به تصویب نوزدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش رسید. 

پرسش: نحوه برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی 97-98 مناطق سیل زده به منظور ایجاد تسهیلات آموزشی برای دانش‌آموزان این مناطق اعلام شد.

 

به گزارش ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، تغییر در نحوه برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی 98-97 در مناطق سیل زده به تصویب نوزدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش رسید. 
بر اساس ماده واحده این مصوبه، امتحان نهایی دانش‌آموزان دوره متوسطه (دوره دوم متوسطه/ نیم‌سالی واحدی) و پیش‌دانشگاهی بنا بر زمان اعلامی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در خرداد برگزار شود.
همچنین برای دانش آموزان مشمول امتحان نهایی، علاوه بر نوبت‌های خرداد و شهریور، یک نوبت امتحان دیگر در تیر یا مرداد برگزار می شود.
در این مصوبه اشاره شده است: ارزشیابی پایانی داخلی تمام پایه‌ها و دوره‌های تحصیلی با تشخیص ستاد امتحانات ادارات کل آموزش و پرورش استان، ترجیحا با تاخیر و در بازه زمانی مناسب برگزار شود.
همچنین در امتحانات پایانی داخلی و هماهنگ، سوالات امتحانی صرفا از محتوای دروس تدریس شده طراحی و ارزشیابی به عمل آید و نمرات قبولی ماخوذه دانش‌آموزان این مناطق در تمامی نوبت‌های امتحانی پس از خرداد، در ستون خرداد درج و اعلام نتیجه شود.
در این مصوبه آمده است: امتحانات پایانی هماهنگ کشوری و استانی به صورت هماهنگ منطقه‌ای برگزار شود و شیوه‌نامه اجرایی این مصوبه، توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه و ابلاغ خواهد شد.

 

 

###

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.