تراکتور در سپیدرود غرق شد یا "باتلاق شرط‌بندی"؟

محمدرضا زنوزی در مصاحبه زنده با شبکه سه صداوسیما گفت: واقعاً شبهاتی وجود دارد و گزارشاتی هم دریافت کردیم که در کمیته انضباطی باشگاهمان بررسی خواهد شد. فصول گذشته هم اتفاقاتی افتاده که نمی‌خواهیم دیگر در باشگاهی که خصوصی شده است به وجود بیاید.

پرسش:تراکتورسازی تبریز که در صدر جدول لیگ برتر مثل سایه در تعقیب پرسپولیس بود، در رشت به سپیدرود باخت تا فاصله‌اش با سرخپوشان به پنج امتیاز افزایش یابد.

فقط پنج هفته تا پایان لیگ مانده. پرسپولیسی‌ها با پنج برد پیاپی در لیگ ایران و آسیا طبق تاکید برانکو ایوانکوویچ برای هر سه جام مبارزه می‌کنند: لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا.

در بازی تراکتور - سپیدرود، محسن فروزان سنگربان تبریزی‌ها روی گل‌های اول و سوم مقصر بود. شیوه به ثمر رسیدن گل‌ها طوری بود که واکنش تند هواداران و مالک باشگاه را در پی داشت.

محمدرضا زنوزی در مصاحبه زنده با شبکه سه صداوسیما گفت: واقعاً شبهاتی وجود دارد و گزارشاتی هم دریافت کردیم که در کمیته انضباطی باشگاهمان بررسی خواهد شد. فصول گذشته هم اتفاقاتی افتاده که نمی‌خواهیم دیگر در باشگاهی که خصوصی شده است به وجود بیاید.

میثاقی مجری برنامه پرسید آیا منظورتان بحث شرط‌بندی است؟ زنوزی پاسخ داد از کسی نام نمی‌برد و هنوز به قطعیت نرسیده‌‌اند "اما در گذشته اگر کسی که محکوم شده، چرا اجازه داده‌اند چنین بازیکن یا بازیکنانی دوباره به فوتبال برگردند تا همه هزینه‌ها و زحمایت یک باشگاه را برباد بدهند. فدراسیون باید پاسخگو باشد."

خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان "دو گل مشکوک و احتمال حضور در شرط‌بندی" نوشت: «دروازه‌بان تراکتور مقابل شهر زادگاهش شائبه‌های زیادی را به وجود آورد. برخی هواداران اعتقاد دارند او با مشارکت در شرط‌بندی این گل‌ها را دریافت کرده. به همین خاطر در فرودگاه با فروزان درگیر شدند و کلمات توهین‌آمیزی بین طرفین رد و بدل شد.»

سایت مشرق نیوز از تیتر "اتهام سنگین تبانی به دروازه‌بان تراکتورسازی" استفاده کرده اما خود فروزان تاکنون از واکنش رسانه‌ای درباره اتهامات مطرح شده خودداری کرده است.

ورزش سه در گزارشی با تیتر "جمعه‌ شب رعب‌آور فرودگاه تبریز" نوشت: «هواداران صحنه‌های وحشتناکی را رقم زدند. در خیابان‌های اطراف فرودگاه پخش شدند و خودروها را بازرسی می‌کردند تا محسن فروزان را پیدا کنند.»

موضوع شرط‌بندی بارها در لیگ برتر، لیگ یک و لیگ دوی ایران مطرح شده اما در اکثر موارد از طرح ادعا و اتهام فراتر نرفته است.

عبدالله سمامی عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره اظهارات مالک تراکتور به سایت قوه قضاییه گفت: «هر زمان مستنداتی به دست ما برسد قطعاً رسیدگی خواهیم کرد. ما جلسات مختلفی را با باشگاه، مسئولان سازمان لیگ و کمیته انضباطی داشتیم و صحبت‌هایی را با آنها انجام دادیم.»

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.