سلمان خدادادی و زهرانویدپور؛

رای دادگاه در پرونده آزار جنسی نماینده مجلس صادر شده است

پرسش:یک مقام قضایی ارشد اعلام کرده است که رای اولیه دادگاه در پرونده تجاوز و آزار جنسی سلمان خدادادی، نماینده مجلس، صادر شده است.

پرسش:یک مقام قضایی ارشد اعلام کرده است که رای اولیه دادگاه در پرونده تجاوز و آزار جنسی سلمان خدادادی، نماینده مجلس، صادر شده است.

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران، بدون نام بردن از خدادادی گفته است: "این رای تازه صادر شده و غیرقطعی است."

روز پنجشنبه روزنامه‌های ایران و شرق گزارش کردند که متهم این پرونده از اتهام تجاوز جنسی تبرئه شده، اما برای "رابطه نامشروع" به ۹۹ ضربه شلاق، تبعید و همچنین دو سال انفصال از خدمت محکوم شده است.

اما محمدجواد جمالی نوبندگانی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت در صورت محکومیت هر نماینده‌ای، حکم به این هیات ابلاغ می‌شود و "اگر چنین موضوعی بود به ما اطلاع داده می‌شد اما تا سه شنبه هفته جاری هیچ مطلبی در این خصوص به ما گزارش نشده است."

زهرا نویدپور، که خدادادی را به تجاوز متهم کرده بود، در دی ماه درگذشت. منابع رسمی محلی در ملکان، در آذربایجان شرقی، گفتند او خودکشی کرده است.

 

زهرا نویدپورحق نشر عکسSOCIAL MEDIA
Image captionخانم نویدپور با وعده شغلی به دفتر  خدادادی در تهران رفت

 

خانم نویدپور پیش از مرگش گفته بود در پی پیگیری شکایتش، به نتیجه‌ای نرسیده و تهدید شده بود.

  • روزنامه شرق گزارش کرده است که پرونده "مرگ مشکوک" زهرا نویدپور همچنان در جریان است.

نویدپور گفته بود در سال ۱۳۹۳ برای پیدا کردن کار به سلمان خدادادی، نماینده شهرشان مراجعه کرده بود و با دعوت او برای کار به تهران رفته بود و خدادادی در دفترش با توسل به زور به او تجاوز کرد.

نویدپور همچنین فایل‌های صوتی منتشر کرد که بر مبنای آنها می‌گفت برای پیگیری شکایتش تهدید شده است.

خدادادی پیشتر هم با اتهامات مشابهی روبرو بود.

او در سال ۱۳۸۷ و پس از راهیابی به مجلس، با مخالفت دو نماینده زن با اعتبارنامه‌اش روبرو شد. به گفته فاطمه آلیا، دلیل مخالفت با اعتبارنامه او اتهام‌های "غیراخلاقی" علیه او بود.

سلمان خدادادی در آن مقطع یک هفته در بازداشت بود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حمایت مسعود پزشکیان، نایب رییس فعلی مجلس که در آن زمان نیز نماینده تبریز بود، از خدادادی نقش زیادی در تایید اعتبارنامه او داشت.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.