ممبینی، فغانی، ترکی و خورشیدی/
قلعه‌‌نویی: این ۴ داور خاطرات بد زندگی من هستند

پرسش:سرمربی سپاهان بعد از چهار هفته غیبت در نشست خبری (34 روز) در نشست خبری حضور یافت و به تشریح شرایط تیمش در جدال با فولاد پرداخت.

پرسش:سرمربی سپاهان بعد از چهار هفته غیبت در نشست خبری (34 روز) در نشست خبری حضور یافت و به تشریح شرایط تیمش در جدال با فولاد پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، امیر قلعه نویی که در تاریخ 20 بهمن تنها با حضور در محل برگزاری نشست خبری و سکوت در برابر قرائت بیانیه‌اش که توسط مدیر رسانه‌ای تیم خوانده شد، بدون هیچ صحبتی نشست را ترک کرد، بعد از چهار هفته و در پایان دیدار با فولاد خوزستان بار دیگر در نشست حضور یافت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و در این بین به دلیل غیبت و سکوتش یکماهه‌اش نیز اشاره کرد.

 

 

قلعه نویی درباره دیدار با فولاد خوزستان و تساوی در این دیدار گفت: بازی اینقدر زیبا بود که من لذت بردم. به آقای قطبی هم تبریک می‌گویم به خاطر تیم خوبی که درست کرده و مطمئنا با حضور ایشان در سال های نه چندان دور شاهد یک فولاد قدرتمند خواهیم بود. بازی خیلی زیبا بود و هم آنها می‌توانستند برنده باشند و هم ما و هم تساوی نتیجه بازی باشد. به نوعی می‌توانم بگویم امروز فوتبال ما را تنبیه کرد.
وی در ادامه صحبت‌هایش در اشاره به نتیجه بازی گفت: دیگر جلوی تیم فولاد وقتی این همه موقعیت را از دست می‌دهید حق تان است که حتی بازی را ببازید. هرچند آنها هم می‌توانستند و فرصت های زیادی هم داشتند. همانطور که گفتم فوتبال ما را امروز تنبیه کرد. درست است که امروز مساوی شد اما خوشحالم که ما تیمی شدیم که فولاد بعد از تساوی برابر ما اینقدر خوشحال و شاد است. این مساله قدرت سپاهان را نشان می‌دهد.

 

 


بخش جالب توجه صحبت‌های امیر قلعه نویی مربوط به انتقادات او از عملکرد داوری بود. سرمربی سپاهان که طی یک ماه اخیر سکوت کرده بود، اینبار به دلایل آن پرداخت و توضیح داد: متاسفانه از دیدار با پرسپولیس به بعد هشت امتیاز از ما گرفتند. من چهار داور را تا زمانی که زنده هستم از آنها نخواهم گذشت. آقایان ممبینی، فغانی، ترکی و اشکان خورشیدی. این ها خاطرات بد زندگی من هستند و من یک روز با فیلم و مدارک آن را نشان خواهم داد. ما می توانستیم الان شرایط بهتری داشته باشیم اما یک سری مسائلی که نه دست من امیر قلعه نویی است و نه دیگری باعث شد تا شرایط سخت شود. شما نگاه کنید از روز بازی با پرسپولیس به بعد، جلوی استقلال خوزستان و... چه اتفاقاتی افتاد. این‌ها البته فقط جزو صحنه‌های کارشناسی شده است و من خیلی مسائل را نگفتم. اگر امروز هم اینجا هستم به این خاطر که می خواستم از مردم خوزستان و همه کسانی که این استادیوم را از روز اول و پایه اول ساختند تشکر کنم و دست تک تک شان را می بوسم. ما البته کشور ثروتمندی هستیم و باید خیلی شرایط اقتصادی و ورزشی خوبی داشته باشیم و حداقل باید 50 تا از این استادیوم ها داشته باشیم و برای ما عادی باشد اما الان باید از این هم تشکر کنم. مزد زحمات ما را بعضی از دوستان خراب کردند؛ اینکه چه فضایی است نمی دانم و امیدوارم فوتبال خوزستان به آن جایگاه اصلی برسد. جایی که اگر روزی تیم ملی بازیکن دعوت کند، 7-8 بازیکن خوزستانی دعوت می‌شد.


قلعه نویی با تمجید از نسل جدید داوران از آنها درخواست عجیبی داشت و اعلام کرد امیدوار است آنها راه داورانی که باید به فکر بازنشستگی باشند را در پیش نگیرند: امیدوارم در سال جدید این چیزها را یاد نگیرند. شما نگاه کنید در بازی با تراکتور ما در موقعیت گل قرار داریم اما داور همانجا الکی خطا گرفته و روند تیمم را از بین برده. در فضای 70 هزار هوادار حداقل 5 دقیقه طول می کشد تا ما به بازی برگردیم. حالا شما فکر کنید 5 بار این اتفاق بیفتد، می تواند سر یک تیم را ببرند. داورانی که این کار را بلدند خوب می دانند که از چه صحبت می‌کنم! امیدوارم داوران جوانی که روی کار آمده‌اند مثل همین آقای زاهدی فر بروند به سمت موفقیت و عملکرد خوب و البته امیدوارم آن داوران هم بروند به سمت بازنشستگی تا این رفتار این مدلی به دیگران منتقل نشود.

 


قلعه نویی در پاسخ به سوالی که آیا منظورش از این داوران این است که آنها طی فصل جاری علیه سپاهان بوده‌اند گفت: از قبل می‌گویم. همه آنها 3-2 جام از من گرفتند.

 


سرمربی سپاهان درباره اینکه نظرش درباره فشردگی مسابقات چیست گفت: ببینید. یک فصل سپاهان در 4 جام می‌جنگید. تازه محرومش هم کرده بودند و در شهرستان بازی می کرد. نمی دانم چرا آن موقع کسی دم از عدالت نمی‌زد؟ سپاهان در جام باشگاه‌های جهان، جام حذفی، لیگ برتر و آسیا هم بود اما سه روز یک بار بازی می گذاشتند و برنامه اش هم هست. تازه در اصفهان هم نبود و فکر کنم به خاطر ماجراهای اتفاقی که برای آن سرباز افتاد باید در کاشان بازی می کرد. آن موقع ظلم نبوده اما الان هست. الان یک پنالتی نمی گیرند ظلم می شود. من به آقای فتاحی هم گفتم جوری برنامه ریزی کنید که عدالت باشد. ما می توانستیم پیش از این با ذوب بازی کنیم. جلوی بازی ما را گرفتند و دادند به تیم دیگری. شما دیدید که زمانی که اردوی دو ماهه تیم ملی برگزار شد فشار زیادی به باشگاه ها آمد اما در گذشته که نه پولی بود، نه چیزی شرایط به چه شکل بود.

 

 

قلعه نویی با تمجید از فوتبال پدیده و عملکرد یحیی گل محمدی روی نیمکت این تیم و همچنین مدعیان این فصل گفت: من هر تیمی که یحیی روی نیمکت آن باشد فوتبالش را نگاه می کنم. هم پدیده و هم چهار تیم دیگر شانس قهرمانی دارند.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.