واکنش تند ظریف به حادثه نیوزیلند، همراه با عکس رئیس جمهور آمریکا

پرسش:ساعاتی پس از حادثه مرگبار نیوزیلند، وزیر خارجه جمهوری اسلامی در یک پیام توییتری ضمن محکوم کردن آن، دموکراسی غرب را متهم کرد که با «تبلیغ تعصب و تحجر» به این گونه وقایع دامن می‌زند.

پرسش:ساعاتی پس از حادثه مرگبار نیوزیلند، وزیر خارجه جمهوری اسلامی در یک پیام توییتری ضمن محکوم کردن آن، دموکراسی غرب را متهم کرد که با «تبلیغ تعصب و تحجر» به این گونه وقایع دامن می‌زند.

روز جمعه ۴۹ نفر که احتمالا تمام آنها مسلمان هستند به دست یک تروریست استرالیایی در دو مسجد در شهری در کشور نیوزیلند به قتل رسیدند.

 

View image on TwitterView image on Twitter

Javad Zarif✔@JZarif

Impunity in Western "democracies" to promote bigotry leads to this:

-Israeli thugs enter mosque in Palestine to insult Muslims;
-Terrorists in NZ livestream their murder of 49 Muslims.

Western hypocrisy of defending demonization of Muslims as "freedom of expression" MUST end

1,999

2:21 PM - Mar 15, 2019

 

در واکنش به این حادثه، محمدجواد ظریف در توییتی که با عکس رئیس جمهور آمریکا همراه است چنین اظهار نظر کرد: «ریاکاری غربی‌ها در دفاع از بد جلوه دادن مسلمانان به نام آزادی بیان باید پایان یابد.»

توییت ظریف علاوه بر عکس ترامپ، متن پیام‌های یک سیاستمدار استرالیایی را نیز به همراه دارد که در ساعات گذشته تلاش کرده است چنین جلوه دهد که مهاجرت مسلمانان به کشورهای غربی باعث رخ دادن چنین حوادثی است.

Senator Fraser Anning@fraser_anning

Does anyone still dispute the link between Muslim immigration and violence?

 

سناتور فریزر آنینگ در واکنش به مرگ مسلمانان در مساجد کرایست‌چرچ نوشته بود: «آیا هنوز هم کسی هست که در پیوند مهاجرت مسلمانان و خشونت شک کند؟»

اظهارات این سیاستمدار واکنش گسترده به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت و حتی یک سیاستمدار دیگر استرالیایی او را «آشغالی به شکل انسان» نامید.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.