روزنامه قانون توقیف شد

پرسش: سردبیر روزنامه قانون از توقیف موقت این نشریه خبر داد و گفت: طبق حکم دادسرای فرهنگ و رسانه این روزنامه تا اطلاع ثانوی توقیف شد.

پرسش: سردبیر روزنامه قانون از توقیف موقت این نشریه خبر داد و گفت: طبق حکم دادسرای فرهنگ و رسانه این روزنامه تا اطلاع ثانوی توقیف شد.

میرا قربانی‌فر عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با تائید توقیف روزنامه قانون ،گفت: ساعتی پیش حکمی از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه به روزنامه رسید مبنی براینکه این نشریه با توجه به پیشگیری از وقوع جرم تا اطلاع ثانوی توقیف می باشد.
سردبیر روزنامه قانون ادامه داد : فعلا با ابلاغیه‌ای که از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه به دست مسوولان این نشریه رسیده است ما از فردا چهارشنبه روزنامه منتشر نخواهیم کرد.
قربانی فر در عین حال خاطرنشان کرد در حکم ابلاغی به روزنامه آمده است که «طبق ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی، برای پیشگیری از وقوع جرم، روزنامه قانون توقیف موقت شده و از فردا (چهارشنبه هشتم اسفند) اجازه انتشار ندارد. 
سردبیر روزنامه قانون اظهارداشت: بنا براعلام دادسرای فرهنگ و رسانه این نشریه ازطرفی براساس تبصره 2 ماده 5 قانون مطبوعات مبنی براینکه « مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای مطبوعات لازم‌الاتباع است. در صورت تخلف ، دادگاه می‌تواند نشریه متخلف را موقتاً تا دوماه ‌توقیف و پرونده را خارج از نوبت رسیدگی کند»، توقیف شده است.
روزنامه قانون صبح امروز شماره ۱۴۲۸ خود را منتشر کرد. این روزنامه پیش از این در سال‌های ۹۳ و ۹۵ توقیف شده است.

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.