مهدی کروبی با چهار عضو مجمع روحانیون مبارز دیدار کرد

پرسش:مهدی کروبی، از  نامزدهای انتخابات بحث برانگیز سال 1388 ، با چهار نفر از اعضای مجمع روحانیون مبارز، از گروه‌های سیاسی اصلاح طلبان، دیدار کرده است.

پرسش:مهدی کروبی، از  نامزدهای انتخابات بحث برانگیز سال 1388 ، با چهار نفر از اعضای مجمع روحانیون مبارز، از گروه‌های سیاسی اصلاح طلبان، دیدار کرده است.

یکی از نزدیکان مهدی کروبی ضمن تایید این خبر گفته است که ملاقات آقای کروبی با چهار نفری بوده که مقام‌های امنیتی اجازه داده‌اند.

مهدی امام جمارانی، قدرت‌الله علیخانی، علی‌اکبر آشتیانی و محمدعلی رحمانی کسانی هستند که ماموران امنیتی اجازه دادند با آقای کروبی ملاقات کنند.

مهدی کروبی از هشت سال پیش در حبس خانگی بوده است.

  • مجمع روحانیون مبارز، که مهدی کروبی اجازه دیدار با چهار عضوش را پیدا کرده، گروهی است که خود آقای کروبی مدتی دبیر کل آن بود.

اما او در سال ۱۳۸۴ از این گروه جدا شد و حزب اعتماد ملی را تاسیس کرد.

نزدیکان آقای کروبی می‌گویند که او از دو ماه و نیم پیش همچنین اجازه پیدا کرده است که هفته‌ای دو بار با اعضای خانواده‌های شهدای جنگ تحمیلی ملاقات کند.

یکی از مقام‌هایی که مهدی کروبی در گذشته داشت، ریاست "بنیاد شهید" بود.

ملاقات‌های کروبی در حضور ماموران امنیتی انجام شده است.

در بهمن ماه ١٣٨٩ و یک سال پس از آن که پایان اعتراضات سال ٨٨ ، مهدی کروبی و میرحسین موسوی برای راهپیمایی در حمایت از انقلاب مصر و تونس فراخوانی دادند که به تجمعاتی با شعارهای تند منجر شد.

پس از آن کروبی و موسوی، به همراه فاطمه کروبی و زهرا رهنورد، تحت بازداشت خانگی قرار گرفتند، البته فاطمه کروبی پس از مدتی آزاد شد.

آنها از آن زمان بدون آن که رسما محاکمه یا متهم شده باشند در بازداشت خانگی هستند و حسن روحانی و اصلاح‌طلبان با وجود شعارهای انتخاباتی برای پایان دادن به حصر، نتوانسته‌اند به حبس خانگی آنها پایان دهند.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.