«۵۰ هزار زندانی» مشمول «آزادی یا کاهش میزان زندان» خواهند شد

پرسش:رئیس دستگاه قضایی می‌گوید که در چهلمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی ، ۵۰ هزار زندانی با موافقت رهبر انقلاب عفو می‌شوند.

پرسش:رئیس دستگاه قضایی می‌گوید که در چهلمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی ، ۵۰ هزار زندانی با موافقت رهبر انقلاب عفو می‌شوند.

خبرگزاری فارس این موضوع را به نقل از اظهارات آیت الله صادق لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی کشور گزارش کرده و از قول او اضافه کرده که «تعداد زیادی از این افراد از زندان آزاد می‌شوند و تعداد دیگری هم مشمول عفو و کاهش میزان زندان خواهند شد».

هنوز جزئیات دیگری از مشمولان این عفو گروهی اعلام نشده است.

صادق لاریجانی پیشتر با اشاره به تصمیم اعلام «عفوی گسترده» در سالگرد پیروزی انقلاب گفته بود که «استثناهایی که در عفوهای دیگر وجود دارد برای این عفو جدید نیز مطرح می‌شود اما تلاش ما این است که با انجام بررسی های دقیق، تعداد بیشتری مشمول شرایط شوند.»

در سال‌های گذشته در اعیاد مذهبی و مناسبت‌ها شماری از زندانیان مشمول عفو قرار می‌گرفتند. با این حال این عفو‌ها کمتر زندانیان سیاسی و «امنیتی» را در برمی‌گرفت.

بر اساس گفته مقام‌های قضایی در سال ۹۵ و ۹۶، هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ هزار زندانی در زندان‌های کشور به سر می‌برند که این میزان سه برابر ظرفیت زندان‌های کشور است.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.