رئیس دفتر رییس جمهور«شایعه خروج از برجام و استعفای ظریف» را تکذیب کرد

پرسش:محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری گزارش‌ها در خصوص استعفای محمد جواد ظریف و خروج ایران از توافق هسته‌ای، برجام، را «دروغ» و با اهدافی «ضد منافع ملی» توصیف کرده است. پرسش:محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری گزارش‌ها در خصوص استعفای محمد جواد ظریف و خروج ایران از توافق هسته‌ای، برجام، را «دروغ» و با اهدافی «ضد منافع ملی» توصیف کرده است.

پرسش:محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری گزارش‌ها در خصوص استعفای محمد جواد ظریف و خروج ایران از توافق هسته‌ای، برجام، را «دروغ» و با اهدافی «ضد منافع ملی» توصیف کرده است.

رئیس دفتر حسن روحانی در توییتر خود نوشته است:« خبر استعفای دکتر ظریف و خروج ایران از توافق برجام که به طور هم زمان منتشر شده اند، هر دو دروغ و مشتمل بر اهدافی مغرضانه و ضد منافع ملی هستند.»

وی اضافه کرده است:« لازم است رسانه ها نسبت به نشر اخبار مشکوک این چنینی هوشیار و محتاط بوده و خدای نکرده تریبون و بلندگوی دشمنان داخلی و خارجی ملت نشوند.»

در همین زمینه،علیرضا معزی دبیر شورای اطلاع رسانی دولت نیز ساعاتی پیشتردر توئیتی خروج ایران از برجام و استعفای ظریف را تکذیب کرده بود.

علیرضا معزی نوشته بود:« جریانی مشکوک در یک طراحی پیچیده، دو روز است برشایعه خروج ایران از برجام و استعفای ظریف، آن هم در خلال سفر پر ثمر او به هند می دمد.»

معزی تصریح کرد:« همراهی با این نوع اخبار دقیقا بازی در زمین دونالد ترامپ است که هدف اولش از تحریم ها، نه فقط معاش و اقتصاد کشور بلکه به چالش کشیدن امید به آینده و آرامش مردم است.»

چهارشنبه شب به ویژه در توییتر مطالبی درباره خروج ایران از برجام و استعفای ظریف منتشر شد.

از جمله حمید رسایی، نماینده اصولگرای تندروی مجلس نهم روز گذشت در توییتر خود موضوع استعفای محمد جواد ظریف را به اظهارات حسن روحانی مرتبط دانست که درجلساتی درپاسخ به برخی انتقادات درباره «شکست برجام» و «تحمیل FATF» تیم کارشناسی وزارت خارجه مقصر اعلام کرد.

حمید رسایی در توییت دیگری نوشته بود:«تنها شوک تاثیرگذار، پذیرش استعفای ظریف است.»

حمید رسایی این مطلب را در واکنش به توییت حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه علی لاریجانی و معاون سابق وزیر خارجه ، نوشت که خواستار وارد کردن شوک به اروپا شده است.

روز سه‌شنبه اعلام شد که اتحادیه اروپا تحریم هایی علیه وزارت اطلاعات ایران اعمال می‌کند. 

وزیر امور خارجه آمریکا نیز این اقدام را اولین تحریم‌های اتحادیه اروپا از زمان امضای برجام علیه ایران دانسته بود.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.