ترامپ درمورد پرونده دخالت روسیه در انتخابات بازجویی شد

پرسش:دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ۲۵ آبان گفته است که به پرسش‌های رابرت مالر، بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا به صورت مکتوب پاسخ داده است.

پرسش:دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ۲۵ آبان گفته است که به پرسش‌های رابرت مالر، بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا به صورت مکتوب پاسخ داده است.

دونالد ترامپ که در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می‌کرد، اظهار داشت که وی پاسخ مکتوب به پرسش‌های بازرس ویژه را تمام کرده است، ولی هنوز این پرسش‌ها را برای رابرت مالر نفرستاده است.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر هرگونه «تبانی» بین ستاد انتخاباتی خود و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۱۶ را رد کرد.

ترامپ تصریح کرده است که خود به این پرسش ها پاسخ داده و وکلایش در آن نقشی نداشته‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا با این حال گفت: پرسش‌های مختلفی بود که من خودم به آنها خیلی بسیار آسان پاسخ دادم.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در گزارش‌های خود به این نتیجه رسیدندکه روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده دخالت کرده و با هک و تبلیغات دروغین، سعی کرده که نتیجه انتخابات را به نفع دونالد ترامپ تغییر دهد.

وزارت دادگستری آمریکا در ۲۷ اردیبهشت سال گذشته رابرت مولر، مدیر اسبق اداره تحقیقات مرکزی آمریکا، (پلیس فدرال/اف‌بی‌آی) را به عنوان «بازرس ویژه‌» برای هدایت تحقیقات تعیین کرد.

آقای مولر در مرداد ماه یک هیئت منصفه برای بررسی اسناد مربوط به این پرونده تشکیل داد و سپس در پائیز نیز نخستین اتهام‌ها و سپس بازداشت‌‌ها در این مورد صورت گرفت.

روسیه اتهام‌های وارد شده در مورد دخالت در انتخابات را رد کرده است. دونالد ترامپ هم به‌تاکید هرگونه «تبانی» کمپین انتخاباتی خود با روسیه را رد کرده و تشکیل هیئت ویژه را «تعقیب کینه‌توزانه» توصیف کرده‌است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.