پروین بختیارنژاد روزنامه‌نگار و پژوهشگر درگذشت

پرسش:پروین بختیارنژاد روزنامه‌نگار و محقق حوزه زنان (همسر رضا علیجانی) پس از یک دوره بیماری سه‌شنبه‌شب در تهران درگذشت.

پرسش:پروین بختیارنژاد روزنامه‌نگار و محقق حوزه زنان (همسر رضا علیجانی) پس از یک دوره بیماری سه‌شنبه‌شب در تهران درگذشت.

به گزارش زیتون پروین بختیارنژاد کار روزنامه‌نگاری را از سال ۷۴ و در نشریه ایران فرد ابه مدیر مسئولی عزت‌الله سحابی آغاز کرد. پس از توقیف نشریه ایران فردا، به ماهنامه جامعه نو رفت و پس از بسته شدن آن در روزنامه‌های خرداد، آفتاب امروز، صدای عدالت، یاس نو، نوروز، وقایع اتفاقیه، شرق، اعتماد و کارگزاران مشغول به کار شد.

پروین بختیارنژاد که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به همراه همسر و فرزندش از ایران خارج شده بود، سال گذشته به ایران بازگشت.

رضا علیجانی در کانال تلگرامی‌اش نوشت: «پروین از دوران دبیرستان و با کتاب‌های شریعتی و صمد و … چشم به جهان گشود. زان پس در جمع‌ها و محفل‌ها و تشکل‌های مختلف به حد توان برای آزادی و عدالت و رهایی مردمانش تلاش کرد و علیرغم جسم همیشه بیمار و رنجورش چیزی کم نگذاشت. تالاسمی که همیشه با او بود گاه توانش را می‌ربود ولی عشق به مردم و میهن همواره با او بود. بعدها آمبولی و خطر لخته شدن خون (که به دو عمل جراحی در خارج از کشور منجر شد)، همیشه در کمین‌اش بود و بالاخره او را از پای درآورد.»

به نوشته رضا علیجانی، پروین بختیارنژاد سال آخری را که در ایران بود به پژوهش‌‌های خود درباره خودسوزی زنان و قتل‌های ناموسی و آسیب‌شناسی کارهای مدنی در ایران ادامه داد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.