علی ربیعی:
وزارت صنعت وضعیت معدن یورت را ایمن ارزیابی کرده بود/ بازرسی اداره کار نیم ساعت قبل از حادثه در محل بود

پرسش:علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وارد شهرستان آزاد شهر شد تا بر عملیات امداد رسانی به 26 کارگر محبوس شده معدن زمستان یورت آزاد شهر نظارت داشته باشد. وزیر صنعت ربیعی را در این سفر همراهی می کند.

پرسش:علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  وارد شهرستان آزاد شهر شد تا بر عملیات امداد رسانی به 26 کارگر محبوس شده معدن زمستان یورت آزاد شهر نظارت داشته باشد. وزیر صنعت ربیعی را در این سفر همراهی می کند.

 

وزارت صنعت وضعیت معدن یورت را ایمن ارزیابی کرده بود/ بازرسی اداره کار نیم ساعت قبل از حادثه در محل بود

 

علی ربیعی وزیر کار و تعاون، رفاه اجتماعی در سفر چهارشنبه خود که به دستور آقای رییس جمهور به شهرستان آزادشهر انجام شده بود، اظهار داشت: من امروز به اتفاق آقای نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به اینجا آمده ام تا از نزدیک بر عملیات امدادرسانی نظارت داشته باشیم.

ربیعی افزود: هم اکنون نیازمندی هایی وجود دارد و تجهیزات  لازم همگی مستقر شده اند . البته 26 کارگر و 9 نفر از پیمانکاران این معدن در عمق زمین محبوس هستند.

وی با بیان اینکه معدن زمستان یورت آزادشهر افقی است، تصریح کرد: باید به این نکته هم اشاره کرد که این معدن افقی است و امداد رسانی به خاطر گاز زیاد که متصاعد می شود با مشکل مواجه شده است.

ربیعی افزودک  هم اکنون امداد گران تا عمق 800  متر پیشروی کردند که باید بتوانند تا عمق 1300 متر جلو بروند  تا ضمن اینکه از یک مسیر هوا وارد می کنند تونل های دیگری برای دفع گاز حفر کنند  و عملیات سرعت بگیرد .

وی اشاره به بازرسی انجام  شده از این معدن تصریح کرد: بازرسان کار نیم ساعت قبل از حادثه از محل معدن بازدید کرده بودند اما بی احتیاطی موجب وقوع این حادثه شده است.

وی در خصوص علت وقوع این حادثه افزود: لکوموتیوی که زغال می آورد در 700 متری باطری اش تخلیه می شود اما به جای اینکه باطری آن تعویق شود از روش باطری به باطری  استفاده می کنند که علت انفجار نیز همین موضوع بوده است.  البته  گاز متان هم قدرت انفجاری بالایی دارد .

ربیعی در پایان گفت: آقای نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن وتجارت در این سفر حضور دارند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.