زنی که نامزد ترامپ برای دیوان عالی را متهم کرده 'با تهدید جانی روبروست'

پرسش:کریستین بلازی فورد، زنی که برت کاوانا، نامزد دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا، را به تعرض جنسی متهم کرده هفته آینده در برابر کمیته قضایی سنا شهادت نخواهد داد.

پرسش:کریستین بلازی فورد، زنی که برت کاوانا، نامزد دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا، را به تعرض جنسی متهم کرده هفته آینده در برابر کمیته قضایی سنا شهادت نخواهد داد.

وکیل کریستین بلازی فورد با اعلام این تصمیم به شبکه سی ان ان گفت که موکل او همچنین با "تهدید جانی و آزار" روبرو شده است.

لیسا بنکس گفت که خانم فورد پیش از حضور در سنا خواهان تحقیقات اف بی آی در مورد قاضی کاوانا است.

نامزد دیوان عالی روز سه شنبه برای دومین روز پیاپی با مقام های کاخ سفید دیدار کرد.

خانم فورد که استاد رشته روانشناسی در کالیفرنیاست قاضی کاوانا را متهم کرده که در سال ۱۹۸۲ در جریان یک مهمانی روی او افتاد و سعی کرد لباس هایش را درآورد. در آن زمان هر دو آنها دانش آموز دبیرستان در حومه واشنگتن دی سی بودند.

قاضی کاوانا که ۵۳ سال دارد این اتهامات را "کاملا کذب" خوانده است.

آقای ترامپ با آقای کاوانا ابراز همدردی کرده است: "راستش خیلی ناراحتم که او مجبور است این وضعیت را تحمل کند. او مردی نیست که مستحق چنین چیزی باشد."

او افزود: "امیدوارم که این زن بیاید و استدلالش را بیان کند. کاوانا هم حرف خود را مقابل اعضای سنای آمریکا خواهد زد. بعد آنها رای می دهند."

تیم حقوقی خانم فورد می گوید که آنها در نامه ای به کمیته قضایی مجلس سنا پیشنهاد شهادت را رد کرده اند.

وکیل او سه شنبه شب به سی ان ان گفت: "سخن گفتن از جلسه شهادت در روز دوشنبه زود است چون پروفسور فورد با تهدید و آزار روبرو بوده و نگران امنیت خانواده اش است و این در چند روز گذشته در کانون توجه او بوده است."

او گفت که خانم فورد از زمان طرح ادعاهایش در روز یکشنبه در روزنامه واشنگتن پست مشغول حل این مساله بوده که خانواده اش شب ها باید کجا بمانند که امن باشد.

در نامه تیم حقوقی او به سنا آمده است که خانواده فورد مجبور شده است از خانه خود نقل مکان کند، ایمیل او هک شده و کسانی در اینترنت خود را به اسم او جا زده اند.

یک روز پیشتر چاک گرسلی رئیس کمیته قضایی سنا اعلام کرد از دو طرف دعوت شده روز دوشنبه آینده شهادت دهند.

اما دمکرات ها که شدیدا با نامزدی برت کاوانا مخالفند، به پیشنهاد این سناتور جمهوری خواه دایر بر تشکیل جلسه ای که قاضی کاوانا و پروفسور فورد تنها شاهدان آن هستند اعتراض کردند.

سناتورهای متعدد حزب دمکرات از جمهوری خواهان خواسته اند روند تایید آقای کاوانا را "با شتاب پیش نبرند."

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.