احمدی‌نژاد: ملت، دولت و قوای دیگر را قبول ندارد- روسای قوا کنار بروند

پرسش:محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق، با انتقاد از شرایط اقتصادی و سیاسی کشور، همه مقامات نظام را مسئول وضعیت فعلی دانست و گفت ملت ایران، دولت و دیگر شاخه‌های حکومت را قبول ندارد.

پرسش:محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق، با انتقاد از شرایط اقتصادی و سیاسی کشور، "همه مقامات" نظام را مسئول وضعیت فعلی دانست و گفت ملت ایران، دولت و دیگر شاخه‌های حکومت را قبول ندارد.

احمدی‌نژاد در پیام ویدئویی خود گفت: "ملت کلا ناراضی است. قبول ندارند دولت را. قوای دیگر را هم قبول ندارند."

او خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری گفت: "آقای روحانی، شما و تمام حامیانتان و دو جناح اصلی و رئیس دو قوه دیگر شریکید در این وضع. بهترین راه جلب رضایت این است که دیگر ادامه ندهید."

محمود احمدی‌نژاد و حامیانش در ماه‌های اخیر چندین بار انتقادهایی را درباره کلیت نظام مطرح کرده‌اند.

رئیس جمهور سابق گفت: "اقتصاد که در آستانه متلاشی شدن است. اعتماد عمومی به کل سیستم به صفر نزدیک شده است. نارضایتی در اوج است. فقر گسترده است."

"چه کسی مسئول این وضع است؟ همه مقامات کشور، هر سه قوه. بیش از همه آقای روحانی."

حق نشر عکس Mehr Image caption آقای احمدی نژاد به رغم انتقادهایش هنوز عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است و در جلسات آن حضور می‌یابد

 

او با انتقاد از گره زدن مسایل گوناگون به بحران هسته‌ای، گفت حسن روحانی به دلیل سابقه مذاکره با آمریکا در دهه ۱۳۸۰ مسئولیت بیشتری دارد.

احمدی‌نژاد حسن روحانی را متهم کرد که هم در مقام دبیر شورای عالی امنیت ملی در دهه ۱۳۸۰ و در مقام رئیس جمهور در دهه ۱۳۹۰، در مذاکرات هسته‌ای "امتیازات فراوان داد و هیچی نگرفت."

پیام ویدئویی احمدی‌نژاد در پیام رسان فیلترشده تلگرام منتشر شده است. بسیاری از مقام‌ها، نهادها و رسانه‌های رسمی در ایران فعالیت خود در تلگرام را متوقف کرده‌اند.

احمدی نژاد خطاب به حسن روحانی گفت: "ادامه حضور شما هم به ضرر کشور است و هم به ضرر خود شما."

او گفت: "به نظرم فرصتی باقی نمانده. بهترین کار عذرخواهی از مردم است."

پذیرش فشار تحریم

محمود احمدی‌نژاد با دفاع از عملکرد دولت خودش، دیگر جناح‌ها و نهادهای نظام را متهم به کارشکنی و عدم همراهی با دولتش متهم کرده و گفته است که جو تبلیغاتی سنگینی علیه دولت او درست شده بود.

احمدی‌نژاد گفت: "گفتند دولت ناتوان است. تحریمی در کار نیست."

او در حالی فشار تحریم‌ها بر وضعیت اقتصادی ایران را می‌پذیرد که در دوران ریاست جمهوری خود گفته بود: "آنقدر قطعنامه بدهید که قطعنامه‌دانتان پاره شود."

او در اظهار نظر دیگری گفته بود: "در ایران مردم می‌گویند این تحریم اصلا چی هست؟"

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.