ذوالنور در باره ادعای دادن تابعیت آمریکا به ایرانیان:

هر وقت یقه‌مان را گرفتند سند رو می‌کنیم

پرسش:مجبتی ذوالنور، نماینده مجلس شورای اسلامی در باره اسناد ادعای دادن تابعیت به هزاران ایرانی در دولت باراک اوباما گفته است هر وقت یقه‌مان را گرفتند مستندات را هم ارائه می‌کنیم.

پرسش:مجبتی ذوالنور، نماینده مجلس شورای اسلامی در باره اسناد ادعای دادن تابعیت به هزاران ایرانی در دولت باراک اوباما گفته است "هر وقت یقه‌مان را گرفتند مستندات را هم ارائه می‌کنیم."

مجتبی ذوالنور، از نمایندگان تندروی مجلس اخیرا در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته بود "وقتی آقای اوباما در جریان بحث برجام تصمیم گرفت به آقایان حال بدهد، به ۲۵۰۰ نفر از ایرانیان تابعیت اعطا کرد و برخی آقایان و مسوولان با یکدیگر مسابقه گذاشتند که فرزندانشان جزو این ۲۵۰۰ نفر باشند."

اما محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دریافت تابعیت برای هزاران ایرانی از دولت باراک اوباما در جریان مذاکرات هسته‌ای را رد کرده و آن را دروغ خوانده است.

پس از این اظهارات ذوالنور، شبکه خبری فاکس‌نیوز در آمریکا گزارشی در این باره منتشر کرد و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هم با اشاره به این گزارش در این باره توییت کرد و به انتقاد از دولت آقای اوباما پرداخت.

قام‌های دولت باراک اوباما این ادعا را تکذیب کرده‌اند و طبق آمار وزارت امنیت داخلی آمریکا، تغییر عمده‌ای در شمار ایرانیانی که اقامت دایمی یا شهروندی آمریکا را گرفته‌اند دیده نشده است.

ذوالنور امروز، شنبه ۱۶ تیر در باره مستندات ادعای خود به سایت اعتماد آنلاین گفته است "هرکس که یقه‌مان را گرفت، آن‌وقت اسناد را عندالاضطرار رو می‌کنیم."

وزیر امور خارجه ایران به سایت الف گفته است "بنده که مذاکرات را انجام دادم این خبر را تکذیب می‌کنم. از پایه دروغ است."

ظریف گفته است "اگر دوستان آقایان دلواپس بدون اطلاع مذاکره کنندگان چنین امتیاز عجیب و غیرمعمولی را از آمریکا گرفته‌اند که این قدر با اطمینان از آن سخن می‌گویند بحث دیگری است. خوبست اسامی این افراد را منتشر کنند."

ذوالنور که از منتقدان توافق هسته‌ای است، پیش از نمایندگی مجلس، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بود.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.