ادامه شورش در نانت فرانسه؛ پلیس متهم تحت بازجویی

پرسش:پس از سه شب ناآرامی و شورش در شهر نانت فرانسه، پلیس گفته افسری که با شلیک به یک جوان ۲۲ ساله او را کشت تحت بازجویی و تحقیق رسمی قرار می‌گیرد.

پرسش:پس از سه شب ناآرامی و شورش در شهر نانت فرانسه، پلیس گفته افسری که با شلیک به یک جوان ۲۲ ساله او را کشت تحت بازجویی و تحقیق رسمی قرار می‌گیرد.

معترضان خواستار رسیدگی به این پرونده تحت عنوان قتل از سوی مامور پلیس هستند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که روز سه‌شنبه گذشته یک افسر پلیس با شلیک به یک جوان ۲۲ ساله او را کشت. واقعه‌ای که در ابتدا گفته شد افسر پلیس در دفاع از خود شلیک کرده اما سپس وکیل او به خبرگزاری فرانسه گفت که این افسر معترف شده که به طور اتفاقی شلیک کرده است.

کشته شدن این جوان ۲۲ ساله خیلی زود به ناآرامی در نانت انجامید و طی آن گروه‌هایی از معترضان که اغلب جوان بودند با پلیس درگیر شدند.

جوان کشته شده در جریان این تیراندازی ابوبکر فوفانا نام دارد که گفته می‌شود پلیس ابتدا خودرو او را متوقف می‌کند اما به گفته پلیس ابوبکر از گوش دادن به فرمان پلیس خودداری می‌کند و حتی با دنده عقب گرفتن به سوی افسر پلیس می‌راند که در همین خلال دیگر افسر پلیس او را نشانه می‌گیرد و از ناحیه گردن ابوبکر هدف قرار می‌گیرد.

مقام‌های نانت می‌گویند ابوبکر به ظن دست داشتن در قاچاق موادمخدر تحت نظر پلیس بوده است.

در شب وقوع این تیراندازی معترضان به خیابان‌های نانت ریختند و با آتش‌زدن خودروها و پرتاب بمب‌های دستی به یگان ضدشورش که گاز اشک‌آور پرتاب می‌کرند پاسخ دادند.

اعتراض‌ها در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ادامه یافت و در جریان آن چند ساختمان از جمله یک کتابخانه دچار آتش‌سوزی شد.

حدود ۱۰۰ معترض هم روز گذشته (پنجشنبه) در خیابان مرکزی نانت تجمع کردند و شعار "عدالت برای ابوبکر" سر دادند.

نخست وزیر فرانسه در واکنش به این رویداد به نانت رفته و ضمن محکوم کردن اغتشاشات وعده به تحقیقات کاملا شفاف در این زمینه داده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.