دو تن از کارکنان سفارت ایران در هلند از این کشور اخراج شده‌اند

پرسش:سرویس اطلاعات و امنیت هلند روز جمعه ۱۵ تیر خبر داد که دو تن از کارکنان سفارت ایران در هلند حدود یک ماه پیش از این کشور اخراج شده‌اند.

پرسش:سرویس اطلاعات و امنیت هلند روز جمعه ۱۵ تیر خبر داد که دو تن از کارکنان سفارت ایران در هلند حدود یک ماه پیش از این کشور اخراج شده‌اند.

رسانه‌های هلندی با اعلام این خبر نوشتند هولبرت بِریده‌مَیِر، سخنگوی سرویس اطلاعات و امنیت هلند، این خبر را تأیید کرده و گفته‌است که این دو نفر، وابسته سفارت ایران در لاهه بودند اما در تاریخ ۷ ژوئن (۱۷ خرداد امسال) از هلند اخراج شده‌اند.

وی اما دلیل این اقدام را ذکر نکرد و افزود که سازمان اطلاعات هلند «متأسفانه نمی‌تواند» در این مورد اطلاعات بیشتری ارائه دهد.

سفارت ایران در شهر لاهه هلند مستقر است و به‌جز علیرضا جهانگیری، سفیر ایران، ۱۱ نفر دیگر، کارکنان این سفارتخانه را تشکیل می‌دهند. هنوز مشخص نیست دو نفر اخراج‌شده کدامیک از این یازده نفر هستند.

خبرگزاری آلمان نیز می‌نویسد که هنوز موفق نشده از وزارت خارجه هلند در مورد این خبر واکنشی بگیرد.

اخراج کارکنان سفارت کشورها امر کم‌سابقه‌ای است.

رویترز می‌نویسد که در مورد خبر اخراج دو تن از وابستگان سفارت ایران از هلند با یک مقام ارشد ایرانی تماس داشته و وی به این خبرگزاری گفته است که «تمامی این بازداشت‌ها و اخراج‌ها جزئی از اقدامات دشمنان ما برای ضربه زدن به تلاش‌های نجات توافق هسته‌ای است.»

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.