بهرام قاسمی:متهمان پرونده بمب‌گذاری در نشست مجاهدین، اعضای این گروه هستند

پرسش: وزارت امور خارجه، دستگیری یک دیپلمات ایرانی در آلمان در ارتباط با طرح بمب‌گذاری در گردهم‌آیی مجاهدین خلق را سناریویی برای تخریب روابط ایران و اروپا خوانده است.

پرسش: وزارت امور خارجه، دستگیری یک دیپلمات ایرانی در آلمان در ارتباط با طرح بمب‌گذاری در گردهم‌آیی مجاهدین خلق را سناریویی برای تخریب روابط ایران و اروپا خوانده است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است که منافقین در آستانه سفر رئیس جمهوری ایران به اروپا و برای تخریب جایگاه ایران در افکار عمومی "مبادرت به برنامه‌ریزی و اجرای سناریوی دیگری کرده‌اند."

قاسمی گفته است که افراد بازداشت شده در بلژیک "از اعضای شناخته شده و عملیاتی آن سازمان تروریستی محسوب می‌شوند و مقامات ذی‌صلاح ایران آمادگی دارند تا با ارایه اسناد و مدارک لازم در جهت روشن ساختن ابعاد واقعی این سناریوی از پیش طراحی شده گروه مزبور همکاری‌های لازم را به عمل آورد."

دیروز پلیس بلژیک اعلام کرد که در جریان خنثی‌سازی طرحی برای بمب‌گذاری در گردهم‌آیی منافقین در پاریس چندین نفر در آلمان، بلژیک و فرانسه دستگیر شده‌اند.

یک زوج ایرانی‌الاصل و تبعه بلژیک به نام‌های امیر س و نسیم ن جزو دستگیرشدگان هستند.

خبر این دستگیری‌ها هم‌زمان با سفر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به اروپا منتشر شد.

روحانی و هیئت بلندپایه همراهش سه شنبه شب امشب از سوئیس وارد وین پایتخت اتریش شد.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه که روحانی را در این سفر همراهی می‌کند دیروز در توییتی نوشت: "چه جالب که هم‌زمان با سفر ما (هیات ایرانی) به همراه رئیس جمهوری ایران به اروپا، عملیات ادعایی ایران مطرح و 'عاملان ' بازداشت شده‌اند. ایران به صراحت خشونت و تروریسم را در همه جا محکوم می‌کند و آماده است تا به تمام نگرانی‌ها در این زمینه پاسخ دهد."

هم‌چنین ایرنا گزارش داده است که شهر وین روز جمعه میزبان وزاری خارجه کشورهای باقی‌مانده در برجام (توافق هسته‌ای ایران) خواهد بود. این نشست با هدف رسیدن به راه حلی برای حفظ برجام بعد از خروج آمریکا از این توافق برگزار می‌شود.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.