اتهام پرسپولیسی‌ها به کی روش؛

آیا ملی پوشان پرسپولیس فدای اختلاف برانکو و کی‌روش شدند؟

پرسش:از زمان شروع اختلاف برانکو و کی‌روش ، تعداد پرسپولیسی های تیم ملی تقلیل یافت. پس از مصاحبه آتشین کی‌روش علیه برانکو، این باور برای هواداران پرسپولیس تقویت شد که خط خوردن بازیکنان پرسپولیس از تیم ملی تحت تاثیر این اختلاف بوده است.

پرسش:از زمان شروع اختلاف برانکو و کی‌روش ، تعداد پرسپولیسی های تیم ملی تقلیل یافت. پس از مصاحبه آتشین کی‌روش علیه برانکو، این باور برای هواداران پرسپولیس تقویت شد که خط خوردن بازیکنان پرسپولیس از تیم ملی تحت تاثیر این اختلاف بوده است.

به گزارش وب سایت نود، جرقه آتش اختلاف برانکو، کی‌روش در اردوی دی ماه ۹۵ تیم ملی در دبی زده شد. سرمربی تیم ملی، از فرصت تعطیلی نیم فصل لیگ استفاده کرده و اردوی تدارکاتی در امارات در نظر گرفته بود. در این اردو ۷ بازیکن پرسپولیس دعوت شدند.علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، سید جلال حسینی، محمد انصاری، وحید امیری ، مهدی طارمی و کمال کامیابی نیا ملی‌پوشانان پرسپولیس در این اردو بودند.

برانکو ایوانکوویچ نسبت به برگزاری چنین اردویی واکنش نشان داد و مدعی شد چنین موردی در برنامه ابلاغی فدراسیون فوتبال در ابتدای فصل گنجانیده نشده است. سرمربی پرسپولیس اظهار داشت که برای قهرمانی پرسپولیس و حضور موفق این تیم در لیگ قهرمانان آسیا، به حضور بازیکنانش در تمرینات  نیم فصل احتیاج دارد.

صحبتهای پرفسور، تندترین واکنش ممکن را از سوی کی‌روش به همراه داشت و او بازیکنان پرسپولیس را از اردوی تیم ملی اخراج کرد تا جنگ کی‌روش و برانکو آغاز شود. پس از این اردو، پرسپولیس دیگر هیچ وقت این تعداد ملی‌پوشان در تیم ملی نداشت.

در آستانه نوروز ۹۶، برای دیدار با چین و قطر دوباره اردوی تیم ملی تشکیل شد. رامین رضاییان که دیگر در پرسپولیس حضور نداشت و کمال کامیابی نیا به تیم ملی دعوت نشد تا تعداد ملی‌پوشانان پرسپولیس به ۵ نفر کاهش یابد. در بازی با ازبکستان حسین ماهینی به تیم ملی دعوت شد تا تعداد ملی‌پوشان به عدد ۶ رسید. در این بازی صعود تیم ملی به جام جهانی مسجل شد و کی‌روش در بازیهای پس از این به دنبال شناسایی نفرات اعزامی به جام جهانی بود در ۴ اردوی بعدی تیم ملی تعداد ملی‌پوشان پرسپولیس بین ۵ تا ۶ بازیکن در نوسان بود. با جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس ، یکی دیگر از ملی‌پوشان این تیم کم شد.

در اردوی فروردین ۹۷ تیم ملی که برای بازی با تونس و الجزایر تشکیل شد تنها ۳ پرسپولیسی یعنی علیرضا بیرانوند،سید جلال حسینی و وحید امیری به تیم ملی دعوت شدند تا تعداد ملی‌پوشان این تیم به عدد ۳ تقلیل یابد.

اما شوک اصلی جایی بود که در لیست نهایی تیم ملی اثری از نام سید جلال حسینی دیده نمی شد و تیم ملی تنها با ۲ بازیکن پرسپولیس در جام جهانی حضور یافت. ۲ بازیکنی که بازیهای تیم ملی در جام جهانی نشان داد که در برنامه های کی‌روش هیچ جایگزینی ندارند.

به هر حال آنچه آمار نشان می دهد این است که پس از آغاز اختلاف کی‌روش و برانکو تعداد ملی‌پوشانان پرسپولیس کاهش یافته و به حداقل تعداد ممکن رسیده است ولی مشخص نیست این اختلاف چقدر در این اتفاق موثر بوده است. اما باید این نکته را خاطر نشان ساخت که ۲ سهمیه پرسپولیس در تیم ملی با جدایی بازیکنان پرسپولیس از این تیم کم شد.

 

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.