مردی با گروگان‌ گرفتن دو نفر در پاریس خواستار تماس با سفارت ایران شد

پرسش:پلیس فرانسه می‌گوید مردی در یکی از مغازه‌های شهر پاریس دو نفر را به گروگان گرفته و خواستار تماس با سفارت ایران شده است تا از طریق آن پیامی را به دولت فرانسه برساند.

پرسش:پلیس فرانسه می‌گوید مردی در یکی از مغازه‌های شهر پاریس دو نفر را به گروگان گرفته و خواستار تماس با سفارت ایران شده است تا از طریق آن پیامی را به دولت فرانسه برساند.

خبرگزاری رویترز در گزارش خود از پاریس عنوان کرده که پلیس فرانسه نواحی اطراف محل گروگان‌گیری در منطقه دهم پاریس را محاصره کرده و واحدهای ویژه و ماموران آتش‌نشانی نیز در صحنه مستقر شده‌اند.

این گزارش در ادامه اظهارات یکی از مقامات پلیس پاریس را بازتاب داده که به شبکه تلویزیونی بی‌اف‌ام گفته است که مقامات تلاش می‌کنند با گروگان‌گیر وارد مذاکره شوند.

یکی از مقامات پلیس نیز عنوان کرده که فرد مهاجم در ابتدا سه نفر را به گروگان گرفته بود، اما یک نفر از آنها پس از درگیری با وی موفق به فرار شد، اگرچه او جراحات سطحی برداشته است.

همین منبع خبری اضافه کرده که گروگان‌گیر به روی دو گروگان خود بنزین ریخته است.

هنوز اطلاعاتی درباره هویت و و ملیت و ظاهر گروگان‌گیر منتشر نشده است، اما پلیس می‌گوید که وی خواسته با سفارت ایران تماس برقرار کند و از این طریق پیغامی را به دولت فرانسه برساند.

به گفته مقامات پلیس فرانسه، اگرچه ماجرا فعلا مبهم است، اما به نظر نمی‌رسد انگیزه‌های تروریستی پشت این حادثه باشد.

خبرگزاری فرانسه هم به نقل از منابع درگیر در ماجرا نوشته که ارزیابی‌های اولیه پلیس این ظن را تقویت می‌کند که فرد گروگان‌گیر احتمالا تعادل روانی ندارد و فعلا انگیزه او مشخص نیست

آخرین خبر حاکیست که ؛ مردی که در شهر پاریس دو نفر را به گروگان گرفته و، به گفته پلیس، خواستار تماس با سفیر ایرانشده بود دستگیر شد. دلیل این خواسته او هنوز روشن نیست.

این گروگان گیری در ساعت ۴ بعدازظهر بوقت محلی ( ۱۸ وسی دقیقه بوقت ایران) آغاز شد و حدود چهار ساعت ادامه یافت. وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که این فرد دستگیر شده و همه گروگان ها سالم هستند.

پلیس نواحی اطراف محل گروگان‌گیری در منطقه دهم پاریس را محاصره کرده و واحدهای ویژه و ماموران آتش‌نشانی در صحنه مستقر شده‌ بودند.

در باره هویت و انگیزه این فرد هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.

 

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.