امکانات ما از الان بیشتر بود؛ 
شرفی: این برنامه در حد تو نبود عادل! 

پرسش:اصغر شرفی کمک مربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1978 به شدت از صحبت های مطرح شده در اولین برنامه 2018 که با حضور حشمت مهاجرانی و علی پروین به بررسی این رقابت ها اختصاص داشت، ناراحت است.

پرسش:اصغر شرفی کمک مربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1978 به شدت از صحبت های مطرح شده در اولین برنامه 2018 که با حضور حشمت مهاجرانی و علی پروین به بررسی این رقابت ها اختصاص داشت، ناراحت است.

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته اولین برنامه 2018 به تهیه کنندگی عادل فردوسی پور و با حضور دو میهمان که حشمت مهاجرانی و علی پروین سرمربی بودند، روی آنتن رفت.


 اصغر شرفی که کمک حشمت مهاجرانی در جام جهانی 1978 بود، به شدت از صحبت هایی که شب گذشته در برنامه مطرح شده ناراحت به نظر می رسد و برخی از آنها را توهین به خود می داند.


کمک مربی حشمت مهاجرانی در جام جهانی 1978 صحبت هایش را در خصوص سفر به انگلستان و مشاهداتش که در نهایت به انتخاب دانایی فر برای ترکیب اصلی در مقابل اسکاتلند منجر می شود، شروع می کند و به "ورزش سه" می گوید: چیزی که به خودم مربوط می شود، این است که آدم هایی که در جام جهانی 78 بودند زنده هستند. در بازی با اسکاتلند چون دانائی فر بازی نکرده بود انتخاب او کار ساده ای نبود؛ ضمن اینکه فیزیک آنچنانی هم نداشت و بیشتر یک بازیکن فرز بود. من برای دیدن بازی بازیکنان تیم ملی اسکاتلند به انگلیس رفتم و در مجموع پیشنهاد دادم که دانایی فر انتخاب شود، چون خیلی سرعتی بود و قبلا هم بازی های او را در  ارتش های جهان دیده بودم. می دانستم که هر طور شده اگر می خواهیم نتیجه آبرومندی بگیریم، باید آرچی گمیل از کار بیافتد. در واقع ارنج کردن کاری ندارد، چون همه چیز مشخص شده است، مگر اینکه کسی مشکلی مثلا سرماخوردگی داشته باشد. البته مهاجرانی گفت که این خوب نیست و گفتم باز هر کسی دوست دارد بگذارید. ما در هتل در این خصوص جلسه داشتیم و در نهایت تصمیم گرفته شد تا دانایی فر بازی کند. خدا را شکر بازی خوبی هم داشت و یک گل زد.

 

 

 

شرفی در ادامه به انتقاد از برخی صحبت ها پرداخت و ابتدا در این مورد که گفته شد، علی پروین برای کل تیم کتلت می آورد و در هواپیما همه کتلت هایی که علی پروین آورده بود را می خوردند، تصریح کرد: مگر چنین چیزی می شود. علی پروین کتلت می آورد ولی فقط برای خودش. در هواپیما ما بوفه باز داشتیم و مشکلی از این نظر نبود. ضمن اینکه بازیکنان که نمی توانستند هر چیزی را بخورند.


وی در ادامه با انتقاد از صحبت های علی پروین که امکانات تیم ملی را مناسب نمی دانست و مقایسه امکانات تیم ملی 2018 با تیم 1978 گفت: این بچه ها (تیم کی روش) چه چیزی داشتند؛ هواپیما داشتند،  ما هم داشتیم. ما با هواپیمای خصوصی به مسابقات رفتیم. ما کت و شلوار مارک پیرگاردین در فرانسه خریدیم. لباس های ما بهترین بودند. 


به نظرم آدم نباید ناسپاس باشد. چرا از فدارسیون هیچ صحبتی نشد. آن فدراسیون از رده 12 سال تا بزرگسالان تیم داشت و خیلی از فدراسیونی که الان داریم بهتر بود. در واقع آن فدراسیون بهترین فدراسیون تاریخ فوتبال کشور ما بوده است و باید شهامت داشت و این چیزها را گفت. آقای مهاجری باید این ها را می گفت؛ مطمئن باشید اگر واقعیت را بگوئی اتفاقی نمی افتد. 

 

شرفی در مورد صحبت های علی پروین که می گفت پس از حشمت مهاجرانی او به عنوان بزرگ تیم بچه ها را کنترل می کرد، اضافه کرد: اصلا اینطوری نبوده. این صحبت ها توهین به من است. مگر مسخره بازی بوده که علی پروین جلوی در بنشیند و بچه ها را کنترل کند. پس کمک مربی چه کاره بوده است. تیم ما در سال 78 مثل همین تیم ملی (2018) رفاقت و البته نظم داشت. دیشب تیم ملی را به خنده گرفته بودند.


شرفی در پاسخ به این سوال که علی پروین شب گذشته بازی های دوستانه تیم ملی پیش از جام جهانی را بسیار ضعیف ارزیابی کرده بود؛ افزود: ما بهترین بازی ها را داشتیم چه اینجا و چه بیرون ما در تورنمنت رئال مادرید و پاری سن ژرمن بازی کردیم. خوب است که در تاریخ این ها را داریم. ما هر تیم اروپایی را می خواستیم در ایران با آنها بازی می کردیم ولی جام جهانی 78  بدترین دوران مهره های خوب و تاثیرگذار تیم ما بود. برای این تیم (تیم حاضر در جام جهانی 2018) چه کاری کردند. ما فقط وقتی در ایران بودیم هتل نداشتیم ولی یک آپارتمان 4 طبقه در اختیار ما بود. هر وقت هم به خارج از کشور می رفتیم در بهترین هتل ها بودیم.  همان موقع که می بردیم پاداش می دادند. هر وقت هم رئیس وقت فدراسیون می آمد به بچه ها پاداش داده می شد. همان موقع شرایط خرید پیکان برای بچه ها فراهم شد؛ من که نگرفتم ولی خیلی ها گرفتند.

 

کمک مربی حشمت مهاجرانی در مورد اینکه چرا تیم ملی عملکرد ضعیفی در آرژانتین داشت، اظهار داشت: ما واقعا تجربه نداشتیم و جام جهانی برای ما خیلی بزرگ بود ولی باز هم آبرومند بازی کردیم ما در مقابل پرو می توانستم مساوی بگیریم ولی همانطور که شب گذشته آقای مهاجرانی گفتند برای پیروزی به زمین رفته بودیم.

 

وی ادامه می دهد: اینقدر عصبی هستم که نمی دانم چه چیزی بگویم. حشمت مهاجرانی به کجا می خواهد برسد به هر حال هر کسی دورانی دارد و دوران مهاجرانی هم تمام شده است. به نظرم این برنامه اصلا در حد عادل فردوسی پور نبود.


شرفی در مورد صحبت های علی پروین که گفته بود در جام جهانی کفش تایگر پوشیده است، بیان کرد: هر کسی هر کفشی دوست داشت، می پوشید. در مسابقات که بودیم، مسئول آدیداس آمد و 50، 60  جفت کفش آدیداش به ما داد. علی پروین هم چون عادت به تایگر داشت، تایگر می پوشید.


اصغر شرفی کمک مربی تیم ملی ایران در جام جهانی 1978 در نهایت صحبت های خود را با مطرح کردن سه سوال خاتمه داد: اگر حرف هایی که شب گذشته در برنامه مطرح شد، واقعیت دارد؛ اول اینکه آقای مهاجرانی آیا ما حسابدار در تیم داشتیم یا نه؟ دوم اینکه از بچه های تیم در مورد کتلت و مسائل مطرح شده بپرسید و در نهایت و با حساب اینکه تمام صحبت ها درست باشد، پس به قول معروف  who’s the boss?  ( یعنی رئیس چه کسیه).
 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.