واکنش‌ها به ویدئوی کتک خوردن یک دختر از مأموران گشت ارشاد

پرسش:انتشار ویدئوی کتک زدن یک دختر توسط مأموران «گشت ارشاد» با واکنش چند تن از مقام‌ها روبه‌رو شده و موجی از واکنش‌ها را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است.

پرسش:انتشار ویدئوی کتک زدن یک دختر توسط مأموران «گشت ارشاد» با واکنش چند تن از مقام‌ها روبه‌رو شده و موجی از واکنش‌ها را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است.

در ویدئویی که منتشر شده، کشمکش لفظی یک دختر جوان با چند مأمور «گشت ارشاد» دیده و شنیده می‌شود که ناگهان دست‌کم یکی از مأموران زن به سوی دختر جوان حمله‌ور می‌شود و این دختر بی‌حال روی زمین می‌افتد.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، روز پنج‌شنبه ۳۰ فروردین خواستار تحقیق درباره این موضوع شده است.

با این حال پلیس ضمن ابراز تأسف از این اتفاق، از زنان خواسته است که «شئونات اجتماعی» را رعایت کنند.

به گزارش تسنیم، دفتر سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه «چنین رفتارهایی را تایید نمی‌کند» گفته است: «بررسی‌های اولیه حکایت از وقوع این اتفاق در یکی از پارک‌های تهران دارد» و «بازرسی پلیس تهران درحال بررسی موضوع است».

از سوی دیگر معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، گفته است رفتاری را که «به گشت ارشاد منتسب شده» است محکوم می‌کند و آن را «خشن و غیردینی» می‌داند.

از سویی شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی، انتشار این ویدئو را نیز دلیلی بر «ضرورت تغییر رویکرد نهادهای فرهنگی و انتظامی» دانسته است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی روز پنج‌شنبه واکنشی گسترده به این ویدئو داشتند و از جمله درباره خشونت عریان‌تر در محل‌هایی که دوربین وجود ندارد ابراز نگرانی کردند.

به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، «شدّت و حدّتی» که پس از انقلاب در مورد حجاب به کار رفته، «به نتیجه مورد نظر نرسیده است».

در حال حاضر ایران تنها کشوری است که «مراعات حجاب» برای تمامی زنان، حتی زنان غیرمسلمان یا خارجی، در آن اجباری است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.