محمدرضاتابش تشریح کرد:
ناگفته هایی در خصوص استعفای کاوه مدنی

پرسش: رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی به نقل از رییس سازمان حفاظت محیط زیست، توضیحاتی درباره نحوه کناره گیری کاوه مدنی از معاونت بین‌الملل، نوآوری و مشارکت فرهنگی - اجتماعی این سازمان ارائه داد.

پرسش: رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی به نقل از رییس سازمان حفاظت محیط زیست، توضیحاتی درباره نحوه کناره گیری کاوه مدنی از معاونت بین‌الملل، نوآوری و مشارکت فرهنگی - اجتماعی این سازمان ارائه داد.

 

 

محمدرضا تابش روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا در خصوص کاوه مدنی معاون سابق سازمان حفاظت محیط زیست و موضوع استعفای او از این سمت گفت: بر اساس گفته های رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، کاوه مدنی به عنوان نخبه علمی بود که موانعی بر سر انجام کارهایش به صورت ضعیف از قبل وجود داشت و بعد ازمدتی این موانع شدت گرفت.
وی ادامه داد: بر اساس گفته های رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، مدنی همواره متعهد بود که برای سازمان محیط زیست کشور و نه جای دیگری کار کند، وقتی عرصه برای وی تنگ شد و به دلیل آن که وی تنها فرزند خانواده بود و پدر و مادرش نیز مسوولیت های اداری مهمی در یکی از وزارتخانه ها داشتند خواهان استعفا شد.
تابش اضافه کرد: آقای کلانتری اصرار کرده که مدنی به مسوولیت خود ادامه دهد ولی وی این موضوع را منوط به رضایت مندی پدرو مادرش دانست؛ نهایتا پدرو مادرش راضی به ادامه فعالیت وی با این حجم فشارها نشدند و کاوه مدنی استعفا خود را ارائه کرد ولی گفت که همه جا در خدمت محیط زیست کشور خواهد بود.
نماینده مردم اردکان درمجلس گفت: ممکن است فعل و انفعالاتی اتفاق بیافتد و از یک بعد، نتیجه ای از برخی اقدامات بگیریم اما از ابعاد دیگر سرمایه های اجتماعی را از بین می بریم و موجب فرار مغزها می شویم که باعث ایجاد بی اعتمادی عمومی خواهد شد.
وی تصریح کرد: باید برای حفظ نخبگان و سرمایه های علمی و مخصوصا این ها که قبول کردند در کشور ایفای نقش کنند تلاش کنیم ، اگر نسبت به این ها ناروایی هایی صورت گیرد اثر سوء آن بیشتر است، مهم جذب، جلب و نگاهداشت این سرمایه هاست.
به گزارش ایرنا، کاوه مدنی متولد مرداد 1360 دانشمند، پژوهشگر و فعال محیط زیستی که پیشتر نایب دبیر مجمع محیط زیست سازمان ملل متحد بوده است، از شهریور سال گذشته مسئولیت معاونت بین‌الملل، نوآوری و مشارکت فرهنگی - اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست را بر عهده گرفت. 
کاوه مدنی که در سال‌های اخیر نقش بسیار پر رنگ و تأثیرگذاری در افزایش آگاهی عمومی نسبت به بحران آب در ایران و محیط زیست ایران ایفا کرده است، در جریان دستگیری فعالان محیط زیستی در بهمن سال گذشته، به مدت چندساعت بازداشت شد. وی سرانجام در فروردین ماه جاری از سمت خود استعفا داد و از ایران رفت.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.