ولیعهد عربستان خواستار تشدید فشارها بر ایران شد

پرسش:محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، از جامعه بین المللی خواسته است برای جلوگیری از جنگ در منطقه، فشارهای سیاسی و اقتصادی بر ایران را افزایش دهند.

پرسش:محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، از جامعه بین المللی خواسته است برای جلوگیری از جنگ در منطقه، فشارهای سیاسی و اقتصادی بر ایران را افزایش دهند.

محمد بن سلمان به روز نامه وال استریت جورنال گفته است، تحریمها می توانند فشار بیشتر بر حکومت ایران وارد کنند.

وال استریت جورنال بخش هایی از این مصاحبه را روز پنجشنبه نهم فروردین ماه منتشر کرده است و می گوید این مصاحبه در هفته جاری انجام شده است.

ولیعهد عربستان در ادامه تاکید کرده است،برای جلوگیری از وقوع درگیری نظامی، ما می بایست (در تشدید فشارهای سیاسی و اقتصادی)موفق شویم. اگر تلاش های ما ناموفق باشد، ما احتمالا طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده با ایران درگیر جنگ خواهیم شد.

محمد بن سلمان که برای دیدار با مقام های آمریکا به این کشور سفر کرده است روز سه شنبه نیز در نشستی با روزنامه‌نگاران و اعضای هیئت تحریریه نیویورک‌ تایمز شرکت کرد.

ولیعهد عربستان در این نشست گفته بود، هدف برنامه هسته ای ایران دستیابی به سلاح اتمی است و می بایست از هم اکنون دست به کار شد.

وی اضافه کرده بود که حکومت ایران در صدد است تا با دستیابی به سلاح اتمی «هر آن‌چه می‌خواهد در منطقه خاورمیانه» انجام دهد بدون آن‌که نگران واکنشی از سوی دیگران باشد.

ادعاهای تبلیغاتی محمدبن سلمان در سفر آمریکایی اش در حالی است که جمهوری اسلامی تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای را رد می کند و عربستان سعودی و متحدان آن را دلیل اصلی مشکلات خاورمیانه معرفی می‌کند. 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.