روحانی در نشست سران سه قوه خواستار «وحدت و انسجام داخلی» شد

پرسش:نخستین جلسه سران سه قوه در سال جدید خورشیدی روز دوشنبه ششم فروردین با حضور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، علی لاریجانی، رئیس مجلس، و صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، در دفتر حسن روحانی برگزار شد.

پرسش:نخستین جلسه سران سه قوه در سال جدید خورشیدی روز دوشنبه ششم فروردین با حضور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، علی لاریجانی، رئیس مجلس، و صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، در دفتر حسن روحانی برگزار شد.

به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری ، حسن روحانی پس از این نشست به خبرنگاران گفت رؤسای هر سه قوه «تأکید داشتند که امروز وحدت و انسجام داخلی بیش از هر زمان دیگر برای ما یک ضرورت است».

حسن روحانی همچنین گفت که مسئولان سه قوه در نشست روز دوشنبه بر حل معضلات معیشتی مردم و «رسیدگی اقتصادی» به آنان تأکید کرده‌اند.

به گفته رئیس‌جمهوری ، دولت در سال جاری بر «توسعه اشتغال» و «مبارزه با فقر» به عنوان دو اصل تأکید دارد.

همچنین به گفته حسن روحانی، با توجه به نام‌گذاری «سال حمایت از تولید داخلی» که از سوی رهبر انقلاب تعیین شده است، سران سه قوه بر «بالا بردن کیفیت این تولیدات» و همچنین «کنترل واردات بی‌رویه و به ویژه مبارزه با قاچاق کالا» برای کمک به تولیدات داخلی تأکید داشتند.

نخستین جلسه سران سه قوه جمهوری اسلامی در حالی برگزار شده است که ایران در سال ۹۶ شاهد اعتراض‌های زیادی در زمینه وضعیت اقتصادی بود.

علاوه بر تجمع‌های گسترده مال‌باختگان صندوق‌های سپرده‌گذاری در شهرهای مختلف کشور٬ فرهنگیان و به ویژه کارگران٬ بارها در اعتراض به وضعیت نامناسب زندگی خود دست به تجمع زدند.

در مهم‌ترین این اعتراض‌ها که دی‌ماه پارسال در ده‌ها شهر کشور رخ داد٬ انتقادها از گرانی‌ها آغاز شد و به سرعت به مسائل سیاسی٬ فرهنگی و اجتماعی و همه نهادها و مسئولان کشور رسید.

مقام‌هان شمار قربانیان اعتراض‌های سراسری در دی‌ماه را ۲۵ کشته اعلام کرده و گفته‌اند سه نفر نیز «در پی خودکشی» در زندان‌ها جان باخته‌اند. 

حسن روحانی اواخر پارسال گفت که سمت و سوی انتقادها تنها متوجه دولت نبود. با این حال، به گفته او، دولت اعتراض‌ها را شنید اما دیگران تلاش دارند بر روی «فرکانس اعتراض‌ها٬ پارازیت» بیندازند.

عبدالرضا رحمانی فضلی٬ وزیر کشور نیز هشدار داده است که عوامل نارضایتی‌های دی‌ماه هنوز از بین نرفته و «یک جرقه کافی است تا شعله‌ور شود».

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.