گزارش بازدید نمایندگان از اوین امروز ارائه می شود

پرسش:شماری از نمایندگان مجلس روز سه شنبه برای بررسی وضع کسانی که در اعتراضات دی ماه بازداشت شدند از زندان اوین بازدید کرده اند و می گویند امروز چهارشنبه گزارشی در این باره ارائه خواهند کرد.

پرسش:شماری از نمایندگان مجلس روز سه شنبه برای بررسی وضع کسانی که در اعتراضات دی ماه بازداشت شدند از زندان اوین بازدید کرده اند و می گویند امروز چهارشنبه گزارشی در این باره ارائه خواهند کرد.

به گزارش منابع خبری در مجموع ده نماینده برای سه ساعت از اوین بازدید کرده اند.

به گزارش مهر نمایندگان از بخش موسوم به "اندرزگاه ۴" که محل نگهداری بازداشت شدگان اعتراضات اخیر است و همچنین بند ۲۰۹ زندان اوین بازدید کردند.

گزارش شد که در جریان این بازدید رئیس سازمان زندان ها و مدیرکل زندان های استان تهران هم حضور داشتند.

الهیار ملکشاهی، رئیس کمیسیون حقوقی مجلس، در پی این بازدید گفت: "جلسه ای با رییس کل سازمان زندان ها و مدیر کل و مسئولین زندان اوین داشتیم که به سوالات نمایندگان پاسخ داده شد. همچنین جمع بندی کلی را در این باره فردا ارائه خواهیم داد."

او توضیح داد که "قرار شده در جلسه فردا تمامی ابعاد بازدید بررسی و گزارشی به مردم و رسانه ها اعلام شود."

'ویدئوی' سینا قنبری

این نماینده مجلس همچنین درباره مرگ سینا قنبری در زندان گفت: "در خصوص آن فردی که در اغتشاشات دستگیر شده بود و صحبت آن بود که خودکشی کرده هم فیلم مربوط به آن دیده شد و هم از محلی که جسد وی پیدا شده و احیانا در آن جا خودکشی کرده بازدید شد."

نمایندگان مجلس روز ۱۸ دی  مرگ سینا قنبری، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراض‌ها را در زندان اوین تأیید کردند.

در آن زمان مدیر کل زندان‌های تهران گفت که این زندانی در دستشویی خودکشی کرده است.

مقام ها به دلیل، مکان یا زمان بازداشت  قنبری اشاره‌ای نکرده و توضیح ندادند که او چطور خود را حلق‌آویز کرده است.

وکلای دادگستری گفته اند که مسئول جان زندانیان از لحظه‌ دستگیری تا زمان تحویل به مقامات قضایی کسانی هستند که فرد را دستگیر کرده‌اند.

سینا قنبری، ۲۲ ساله در تهران، وحید حیدری در اراک و سارو قهرمانی ۲۴ ساله در سنندج در پی اعتراضات اخیر بازداشت شدند که پیکرهای هر سه نفر پس از چند روز تحویل خانواده هایشان شد.

 

'۳۰۰ بازداشتی'

از سوی دیگر در روز سه شنبه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره آخرین وضعیت بازداشت شدگان حوادث و ناآرامی های اخیر اعلام کرد: "بر اساس آخرین گزارش ارسال شده از استان ها و شهرستان ها کمتر از ۳۰۰ نفر از افرادی که در حوادث و ناآرامی های اخیر مرتکب جرم شده اند در بازداشت به سر می برند که پرونده آنها توسط مراجع قضایی در حال رسیدگی است."

به گزارش تسنیم، فضلی همچنین اضافه کرد: "رفتار و برخورد نیروهای انتظامی و قضایی با بازداشت شدگان حوادث اخیر خوب بوده و کسانی که در ناآرامی های اخیر مرتکب جرمی شده اند مراجع قضایی به جرم آنها رسیدگی می کنند".

وزیر کشور از وجود ۹ بازداشتی در تهران در ارتباط با اعتراضات خبر داد و اضافه کرد که در میان بازداشت شدگان تهرانی نیز هیچ دانشجویی نیست.

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.