رئیس دانشگاه آزاد امامان جمعه را عضو هیأت امنا کرد

پرسش:رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در احکامی جداگانه، ائمه جمعه تمام استان‌ها را به عنوان اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان خود منصوب کرد.

پرسش:رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در احکامی جداگانه، ائمه جمعه تمام استان‌ها را به عنوان اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان خود منصوب کرد.

فرهاد رهبر دلیلی برای این احکام بی‌سابقه اعلام نکرده است.

همزمان ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در بخشنامه‌ای اعلام کرد برگزاری کنسرت‌های موسیقی در این دانشگاه ممنوع است و واحدهای دانشگاهی تحت هیچ عنوانی مجاز به برگزاری آن نیستند.

علاوه بر این برگزاری اردوهای دانشجویی "مختلط" یعنی متشکل از دانشجویان دختر و پسر، غیرمجاز خوانده شده است.

کلانتری در بخشنامه‌ای هشت ماده‌ای به واحدهای آموزشی دانشگاه آزاد، بر اصلاح رویکرد فرهنگی، و رعایت "حجاب و پرهیز از دخانیات" تاکید کرد.

او همچنین از روسای واحدهای دانشگاه خواست به "میدان دادن برای نقش آفرینی دانشجویان و استادان انقلابی" توجه کنند.

 

 

ماه گذشته محدودیت‌ در مراسم ۱۶ آذر در دانشگاه‌ آزاد باعث اعتراض ۳۶ تشکل دانشجویی این دانشگاه شد که در نامه‌ای به علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی، از "رفتارهای عجیب و غیرقابل توجیه" روسای واحدها برای "حذف طیف مقابل از بدنه دانشگاه" انتقاد کردند.

در آن زمان گفته شد مسئولان دانشگاه آزاد از سخنرانی چهره‌های منسوب به اصلاح‌طلبان ممانعت کرده و در برخی از واحدهای این دانشگاه از نصب تصویر محمد خاتمی رییس جمهور سابق جلوگیری شده است.

همچنین گفته شد فهرست صد اصولگرا را به روسای واحدهای دانشگاه آزاد داده‌اند تا از آنها برای سخنرانی استفاده کنند. منصور غلامی وزیر علوم در آن زمان گفته بود "اگر چنین کاری شده باشد" کار "معقولی نیست.

پس از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیأت موسس دانشگاه آزاد، رهبر انقلاب ، علی اکبر ولایتی را به ریاست هیات موسس منصوب کرد.

پس از انتصاب ولایتی، هیئت امنای دانشگاه آزاد، فرهاد رهبر را به عنوان رئیس این دانشگاه انتخاب و به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کرد.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.