اعتراض وزیر آموزش و پرورش به طرح فرمانده بسیج برای مدارس

پرسش:وزیر آموزش و پرورش دولت حسن روحانی در پیامی در شبکه توییتر به گفته فرمانده بسیج برای به کارگیری اعضای این نیروی نظامی در مدارس سطح کشور اعتراض کرده است.

پرسش:وزیر آموزش و پرورش دولت حسن روحانی در پیامی در شبکه توییتر به گفته فرمانده بسیج برای به کارگیری اعضای این نیروی نظامی در مدارس سطح کشور اعتراض کرده است.

به گزارش ایسنا، فرمانده بسیج روز پنج‌شنبه هفته گذشته از طرحی برای به کار گماردن اعضای این نیرو در مدارس برای «یاری رساندن در کارهای تربیتی» خبر داده بود.

بر اساس توضیح غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، طرحی هفت ساله با عنوان «شهید بهنام محمدی» قرار است از سال آینده در مدارس ایران اجرا شود.

طبق این طرح، «از هر مسجد دو یا سه بسیجی به کمک اولیا و کادر آموزشی مدارس می‌روند تا آنان را در کارهای تربیتی یاری رسانند».

به گفته غیب‌پرور، این طرح در آغاز اجرا «یک میلیون دانش‌آموز» را تحت پوشش خود قرار داده و هفت سال به طول خواهد انجامید.

به عقیده غیب‌پرور،«مدارس ما قبل از آموزش باید کانون تربیت باشند و کشوری که مردمان تربیت‌شده و فهیم داشته باشد دیگر دشمنان در آن نفوذ و رسوخ نخواهند داشت».

در واکنش به این خبر که روز پنج‌شنبه، ۲۱ دی‌ماه، منتشر شد، وزیر آموزش و پرورش در توییتی تاکید کرده که برای اجرای هر برنامه‌ای باید از این وزارتخانه مجوز کسب شود.

محمد بطحایی در توییت خود نوشته است: «لطفا مردم را بی‌جهت و به هر بهانه‌ای نگران نکنید! اجرای هر برنامه‌ای توسط هر نهادی در مدرسه باید با اجازه و هماهنگی آموزش‌وپرورش باشد».

لطفا مردم را بی جهت و به هر بهانه‌ای نگران نکنید!اجرای هر برنامه ای توسط هر نهادی در #مدرسهباید با اجازه و هماهنگی #آموزش_و_پرورش باشد. pic.twitter.com/rxR1QQjWba

— سیدمحمد بطحایی (@sm_bathaei) January 12, 2018

سخنان رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره این طرح، چند روز پس از تجمع‌ها و اعتراض هایی و بازداشت شماری از دانش‌آموزان و همچنین کشته شدن دست‌کم دو دانش‌آموز ابراز شد.

در همین زمینه، وزیر آموزش و پرورش ایران روز ۱۹ دی درباره حضور برخی از دانش‌آموزان در تظاهرات گفت: «حضور برخی از دانش‌آموزان در حوادث اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی بوده است».

تاکنون مقام‌ها، آمار مشخصی از دانش‌آموزان بازداشتی اعلام نکرده‌اند،ولی محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان مجلس موسوم به «فراکسیون امید»، روز ۲۰ دی گفته بود که تمامی دانش‌آموزان جز تعداد بسیار کمی آزاد شده‌اند.

بهنام محمدی،نوجوان بسیجی،‌ در مهرماه سال ۵۹ در جریان حمله نیروهای عراقی به خرمشهر به شهادت رسید.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.